Tema: Masna jetra
Pogledaj jedan post
Old 23.07.2008., 12:08   #5
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Što se liječenja tiče ne preporučam alternativne metode, dovoljno je 5-8 tjedana apstinirati od alkohola ako je u tome problem. Mogući uzrok je i pretilost stoga se treba početi pravilno hraniti.
obično ljudi kojima se pojavi problem nakon godina nepravilne prehrane se čude u stilu - a što sad?
Imam poznanike kojima su ustanovljene masnoće u krvi, jetri i koji se godinama hrane punomasnom hranom. Ne mora to odmah značiti da je tu glavni uzrok, može biti i genetski naslijeđeno!? No, osnovno je u takvim okolnostima preokrenuti prehranu u korist nemasne hrane, povrća i voća, plave i bijele morske ribe (ne i glavonožaca, rakova,.. čije je meso prepuno kolesterola) i sl.

To nije lako prvenstveno zbog navika i lijenosti. Konkretno, osoba kaže; ali ja tako volim onaj masni ovčji sir, gorgonzolu, domaće mlijeko, vrhnje, svinjetinu,... nema meni maneštre ako u njoj nije panceta i sl. bedastoće. Opet, sve je to u redu kad tako živi netko na selu i radi po cijeli dan na zemlji, ali sjediti u kancelariji pola dana a pola kod kuće, npr. i hraniti se "teškom hranom" je apsurd koji onda dovodi do problema. Plus alkohol ...?!

Alternativa je dijeta i svakodnevna čaša-dvije šumeće artičoke - za početak
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline  
Odgovori s citatom