Pogledaj jedan post
Old 12.11.2003., 09:37   #35
www.hud.hr

odlična, odlična stranica!

u kratko sažeta najčešća pitanja i najčešće dileme.
nešto od toga, u vidu napisa, poljepljeno je i na zidove ambulante psihologa u domu zdravlja novi zagreb (siget), gdje sam ja išla kad je mome sinu dijagnosticirana adhd.

ok, to su smjernice. adhd je dijagnosticiran i što sad?
i na ovoj ponudjenoj web stranici dato je puno odličnih savjeta. treba ih samo nekako selektirati u glavi i poduzeti korak po korak.

ja sam sama sa mojim sinom i fizički mi je bilo teško pratiti taj zahtjevni korak. podršku sam imala u waldorfskom vrtiću koji njeguje individualan pristup klincu, ima izbalansiranu prirodnu prehranu i veliki broj teta u jednoj grupi. osim toga, imaju grupe koje su sastavljene od djece svih vrtičkih dobnih skupina, tako da se njeguje različitost i uviđavnost kod djece. to je ujedno i moja preporuka kad ti jednog dana bebačica krene u vrtić.

još preporuka?
kao što napisah, udruga korak po korak je jedna od onih institucija koje su ovdje da pomognu roditelje savjetima kako, korak po korak, kroz odgoj kad ne znaš kako bi, kad ti treba putokaz, odnosno kad se nađeš u neobranom grožđu i misliš: pa dobro gdje ja to griješim????

na ponuđenoj web stranici imaš i dvije adrese, također, gdje se možeš javiti. mislim da bi ti bilo korisno da im se javiš. ako ništa drugo, uspostavi telefonski kontakt.
zovi, pitaj, interesiraj se, pa onda odaberi pristup i "instituciju" koja će tebi osobno biti najprihvatljivija u svakom smislu. od dostupnosti, učestalosti dolazaka, financijski prihvatljiva, ono što se najbolje uklapa u tvoju dnevnu rutinu koja znam da ti nije lagana.

samo strpljivo i polako, jer drugačije i ne možeš.
sretno, dea
deatwin is offline  
Odgovori s citatom