Pogledaj jedan post
Old 07.12.2003., 09:56   #16
Quote:
Zuta kaže:
curke sve ste od pomoci al i ja bi volila onak strucno da mi neko veli kakve boje da koristim na moj svijetli ten, plave oci i tamnije plavu kosu sa svijetlim pramenovima. Mislim da se bas vidi kak sam se dobro nasminkuljula. Hvala.
Mozes se igrati s "komplementarnim" bojama. Recimo uz tvoje plave oci - kontrast je zlatno zuto smedja boja. Istaknut ce ti plavo u ocima. Ili mozes ici nijansama plave, ali moras paziti da su u skladu s tvojom plavom.

Na svijetlom tenu je jako opasno pretjerati s intenzitetom boja. Zato ti je vazno imati podlogu. Ili baze za oci ili svijelo mat sjenilo preko kojeg ces ici bojama koje si izabrala. Ova podloga (ako se sminkas "za ozbiljno", mozes staviti i tekuci puder, pa puder u prahu preko cijelog lica i kapaka, pa tek onda podloge) omogucava da aplikator sa sjenilom klizi po kozi, pa ti ne ostaje vise od tankog vela sjenila na kozi. Ne boj se da sminka nije "ocita". Na svijetloj kozi to je plus. Ako ti je sjenilo ocito (pogotovo na danjem svjetlu), izgledat ces kao klaun.

Svjetla koza moze "otrpjeti" dramatski zadimljene oci (jel se tako zovu smoky eyes). To je ono kad uz gornje i donje trepavice stavis malo siri sloj jako tamnog sjenila. Moze crno. Ali moze i sivo, tamno smedje, tamno plavo...


Na zelene oci odlicno ce ici ljubicasta. Na smedje roza. S roza i crvenim sjenilima treba paziti da ne izgledaju kao da su oci upaljene i bolesne.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom