Pogledaj jedan post
Old 07.02.2011., 14:06   #14
Curke,

zao mi je sto ne mogu sad da se raspisem o svom iskustvu sa vulvodinijom, trudna sam i moram lezati, ali da vas utesim, ona je prolazna i izleciva.

Ukoliko nemate nikakvu infekciju(prvo se testirajte na sve bakterije cak i one spolno prenosive!, nemojte da se stidite!), moj savet vam je da odmah prestanete sa bespotrebnim tretiranjem vagine raznim vaginaletama, ispiranjima, lekovima i mastima i kremama(cak i ako su na prirodnoj bazi), jer na taj nacin samo pogorsavate, pogotovo ne uzimati bespotrebno diflucan i razne antibiotike.

Lekari u ocaju i svom neznanju su skloni da vam prepisu bilo sta(meni su cak jednom prepisali i aciklovir, lek za genitalni herpes koji uopste nisam imala!), samo da vas skinu sa vrata, prepisivali su mi godinu i po sve redom sto postoji, iako sam samo u jednom mahu imala E Coli izolovanu iz uretre i nista vise, svi su nalazi uvek bili negativni. Radila sam cak i urografiju, cistoskopiju, kolonoskopiju, cak i CT karlice, sve bespotrebno i sve uglavnom privatno, kostalo samo tako... sve dok nisam dobila dijagnozu vulvodinija.

Pokusajte se malo opustiti i razmisljati o tom pecenju i bolu kao o necemu sto ce proci i tako ce i biti.

Vulvodinija se leci antidepresivima i antikonvulzivima(antiepilepticima), ako vam dr predlozi takvu terapiju, najbolji su stari lekovi te vrste poput amitryptiline i carbamazepine, jer imaju najmanje nezeljenih dejstava.

Zadnje uređivanje Betili : 07.02.2011. at 14:12.
Betili is offline  
Odgovori s citatom