Pogledaj jedan post
Old 31.08.2006., 09:35   #12
Najbolji zenski vokal u povijesti pop-a i sire je Elizabeth Fraser. I snazan i njezan, i mocan i uhu ugodan, i kristalan i barsunast, glas kao svijetlo na kraju tunela
Za mladju generaciju te one koji ne poznaju Cocteau Twinse, Elizabeth Fraser je pjevala i temu iz LOTR-Two Towers, uz Last March of the Ents, kad entovi krenu na Isengard. Glascina.

Kad smo vec kod LOTR soundracka, drugi najbolji glas (po mome) se takodjer moze tamo cuti, Emiliana Torrini - ona pjeva Gollum Song na kraju Two Towers.
Slican njenom, glas koji potsjeca na glas djecaka u crkvenom zboru ima i Björk, pa i nju uvrstavam na listu velicanstvenih.

Uza svo duzno postovanje prema snaznijem spolu, ne pada mi na pamet niti jedan muski vokal koji bi im zasluzeno radio drustvo. Mozda, napola, Nick Cave.

Kod kategorije ugodnih glasova, svidjaju mi se jos zenski glasovi s onom nekom nostalgicnom notom, kao sto su recimo Nena ili Zana Nimani. Ili u novije vrijeme Christina Sturmer. Pjevacice i glasovi koji totalno smece od pjesme uspiju zaglaviti u uho, gdje netko drugi na njihovom mjestu moze izvesti samo neku tragikomicnu splacinu. Za ilustraciju usporediti "Dodirni mi koljena" u izvedbi Zane odnosno Severine.
Od muskih glasova tu bi upao Eddie Vedder iz Pearl Jama. E da, i Oasis. Ma sto oni mislili o sebi da nema onog cudnog i neponovljivog glasa Noela Gallaghera, bili bi just another britpop band.


Pjevacice koje me zivciraju (mada ne svojom krivnjom) su recimo Whitney Houston i Mariah Carrey. Mislim, mozda je istina da svaka moze protegnuti glas preko 30 oktava, ali, suncezarko, moram li se ja bas u svakoj njihovoj pjesmi ponovo u to uvjeravati?
Tu mi je draza i Sade Adu, koja ne moze otpjevati ni 5 nota raspona, ali bar se pjesme daju slusati.
Od muskih glasova ne volim visoke i unjkave, kao recimo Chris Martin iz Coldplaya.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom