Pogledaj jedan post
Old 10.11.2006., 17:27   #3
Moja majka je sestri Ugovorom o doživotnom uzdržavanju prepisala sve nekretnine.kako se radi o velikom nasljedstvu smatram da je itekako sestra preplaćena. Tim više što je već dobila stan na račun uzdržavanja u kojem nisam tražila svoj nužni dio(misleći da će joj to biti dovoljno )
Da li postoji ikakva mogućnost poništenja presude / po mojoj procijeni je za svaki dan "čuvanja "majke do smrti bila plaćena 15000 eura(toliku je vrijednost nekretnina dobila )
I još jedna stvar, sestra je "prebacila "na sebe nekretnine i prije ostavinske rasprave (par mjeseci ) tako da na ostavinskoj nije prikazano ništa od imovine moje majke .
da pojasnim kako je odvjetnik plaćen, a što sam s interneta uočila iz ZK povijesni prikaz citiram:
Na temelju Ugovora o doživotnom uzdržavanju od 04. prosinca 2003. godine koji se nalazi u ovosudnoj zbirci isprava pod posl. br. xxx i Aneksa br. 3 Ugovora o doživotnom uzdržavanju od 03. kolovoza 2005. godine, briše se zabilježba da je za slučaj smrti x moja majka ostavila svoje nekretnine y mojoj sestri, određene ovosudnim Rješenjem posl. br. xxx pod B - red. br. 2.1., a glede kč.br. xxx/xxx.Tu se vidi da je jedna parcela prešla u vlasništvo odvjetnika godinu dana prije smrti moje majke. lako je plaćati tuđim....
vrsaranka is offline