Pogledaj jedan post
Old 11.06.2008., 21:09   #136
Nedavno sam imala nezgodan slučaj s Geoxom, a kako i sama imam shop, odlučila sam se malo raspitati. Zvala sam tržnu i gospodarsku inspekciju i rekli su mi da je prodavač dužan kupcu vratiti novac isključivo ako je roba s greškom. U tom slučaju kupac može birati zamijenu ili povrat novca. Inače u svim drugim slučajevima ovisi o dobroj volji prodavača. Tj. želi li on učiniti ustupak i vratiti novac. Također rekli su mi da ne postoji nikakav rok o 8 dana (o kojem sam ja čitala u članku od društva za zaštitu potrošača). U slučaju da prodavač ne želi priznati grešku na proizvodu i vratiti novac kupac mora tražiti inspekcijski pregled proizvoda (koji sam plaća) i ako se dokaže da ima grešku onda mu je prodavač dužan vratiti novac. Znam, totalna glupost.
Ja sam opet imala ružnih iskustava s ljudima koji su nosili robu (osjetili su se mirisi) i željeli ju mijenjati. Jako puno puta su znali strgati nešto (zip, prišivku i sl.) i zahtjevati zamijenu.Zato sam u svom shopu jasno i vidljivo istaknula da robu mijenjam ako ima deklaracije i nije nošena, novac ne vraćam, te da lijepo molim kupce da pregledaju robu da li je sve ok jer naknadne reklamacije ne uvažavam. Možda nekome to zvuči bezobrazno no jednostavno nisam imala drugog izbora.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom