Pogledaj jedan post
Old 18.11.2008., 10:24   #63
Mi točno znamo što je Tesla mogao a što nije. Postoje njegove patentne prijave sa nacrtima i zna se koju je tehnologiju rabio. Nije koristio ni elektronske cijevi a bome ni tranzistore tako da je za relativno mali učinak pri odašiljanju elektromagnetskih valova morao trošiti goleme količine energije koje su mu bile ograničene snagom postojećih centrala.
Ono što je ruknulo u Tunguziji je bolid, svemirsko tijelo velike brzine, najvjerojatnije sazdano od leda. Takvo tijelo brzine nekoliko desetaka kilometara u sekundi i mase reda veličine tisuća tona (tisuću tona leda je kocka dimenzija 10x10x10 metara, vrlo malena stvar) ima dovoljnu energiju za eksploziju koja se tamo dogodila. To se prije može opisati eksplozijom parnog kotla nego nuklearne bombe jer je nastala naglim zagrijavanjem bolida pri ulasku u guste slojeve troposfere na osam kilometara visine pri čemu je led naglo ispario i grunuo.
Evo vrag mi nije dao mira pa sam izračunao dimenzije bolida ako je dopičio brzinom od 30 km/s. To bi trebala biti kocka stranica 140m. Za zemaljske prilike čini se golemo ali za svemir je zrno.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom