Pogledaj jedan post
Old 29.03.2017., 13:01   #70
Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
Teško je to za povjerovati, ali svatko od nas se može naći u situaciji gurnut preko granice legalnog.


Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
Ljubomora je jedna od najboljih primjera. Muškarac kada iznenada zatekne svoju ženu u krevetu s drugim, često ne može kontrolirati taj ekstremni nagon gonjen ubojitim koktelom neuroprijenosnih kemikalija. Nije to nešto od čega se može lako othrvati i ljudi toga postanu svjesni tek kad naprave takvu pizdariju.
Scenarij češći u lošim vicevima nego u crnoj kronici. Ubojstva iz ljubomore u praksi se "kuhaju" dosta dugo, baš kao i sva ostala. Nekontrolirani, ekstremni nagoni pogonjeni ubojitim koktelima obuzimaju prosječnog mužjaka čak i kad mu netko uskrati prednost u prometu. Što, i tada se samo nadljudskim naporima može othrvati pizdarijama?

Quote:
paklara kaže: Pogledaj post
91% muškaraca i 84% žena je barem jednom u životu imalo intenzivnu fantaziju s detaljnim planom počinjenja ubojstva. Opasno je tvrditi da je to moguće popraviti društvenom intervencijom. Moguće je jednako koliko i utjecati na instinktivni strah od zmija.
A zašto bi se na to utjecalo? Što mene briga fantazira li netko o tome kako će me ubiti ili me pozvat u kino? To je njegova privatna stvar, sve dok ne postane nepristojan. Ne vidim razloga zašto "popravljati" tuđe misli, osim kad to osoba sama zatraži - kao u primjeru odlaska na kognitivno-bihejvioralnu terapiju koja s velikim uspjehom liječi sve fobije, pa tako i onu od zmija.

Biološki jesmo životinje (osim onih koji su biljke ili gljive) ali posjedujemo i više kognitivne funkcije, uključujući samokontrolu. Ako nekome ti mehanizmi ne funkcioniraju, riječ je ili o mentalnoj retardaciji ili o nekome kome društvo nije osiguralo normalne uvjete za psihosocijalni razvoj. Zanimljivo, ali razgovorni jezik oba slučaja opisuje istom rječju - kreten.
__________________
#HoldMyRakija

Zadnje uređivanje Leteća : 29.03.2017. at 13:12.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom