Pogledaj jedan post
Old 08.06.2017., 21:37   #5971
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Ti nikako ne shvaćaš temu povjesnog Isusa. Samarijanci su na planini Gerizim imali zamjensko svetište za Jeruzalemski Hram. Oni su vjerovali da je Jahve to brdo izabrao za Hram a ne Jeruzalemsku goru. To uopče nema nikakve veze sa Novim Zavjetom i sa povjesnim Isusom iz Novog Zavjeta i prvog stolječa.

Miješaš teme i nije ti jasno što je to židovski mesija. Mesije su proroci, kraljevi i svečenici. Tvoj Marcion se pojavljuje u drugom stolječu i isto nema veze sa Isusom iz prvog stolječa. Marcionovo evanđelje kao i gnostička evanđelja su nastala poslije prvog stolječa. Možda ti miješaš Gnozu i Gnostiku koja je mnogo starija sa gnostičkim kršćanstvo koje nastaje poslije.

Pozivaš se na Vatikansku knjižnicu i proturaš svoju vlastitu teoriju.

Nijedan pisac koji se bavi temom povjesnog Isusa se sa tobom i tvojim teorijama nebi složio.
Brljavis kao obicno,procitaj malo i ne uci tatu kako se djeca prave ja sam sedamsto pedeset prvi zivuci Samaritanac danasnjice.
Samritanski Mt Gerizm je brdo blagoslova moronu procitaj u Tori a ne neko zamjensko svetiste.Jeruzalemski hram je mnogo kasnije.
A ono sto sam ja htio reci tvoj mozak velicine oraha ne shvaca.Dao sam osvrt sto se tice dokaza Pilat Mesija relacija je samo taj koji sam naveo.Isus je teoloska preslika.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction