Pogledaj jedan post
Old 23.05.2011., 12:26   #17
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Meni je to bzvz, po toj logici bi 'dobar' čovjek u okruženju vojske Džingis Kana bio 'psihopat'.
Ah, rat se nažalost pokazao kao jako dobar test pojedinca i njegovih moralnih vrijednosti, pa i količine pshopatije koja može isplivati na površinu, a čuči negdje skrivena.

Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Ako uopće postoji išta 'dobro', to ne ovisi o tome kakvo je društvo. Drugim riječima rečeno: ako definicija 'dobra' ovisi o društvenim konvencijama, to znači da 'dobro' ni ne postoji, što se mene tiče.
Mislim da postoji neko univerzalno dobro, koje ne ovisi o društvenim konvencijama. No opet, konvencije iz neke druge kulture, mogu nama izgledati vrlo nekonvencionalno, tako da se utjecaj društva i okoline ne može baš potpuno zanemariti.

Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
BTW, 'psihopat' može (bar neko vrijeme) sasvim lijepo funkcionirati u društvu (dok se ne 'otkrije'). Primjerice, Fritzl je 30-tak i više godina, očito, bio 'normalan građanin' u očima društva. Normalno je 'funkcionirao' u tom društvu, zar ne? Pa ako je sposobnost funkcioniranja u društvu nekakav lakmus papir, onda moramo zaključiti da je Fritzl bio normalan čovjek. Možda malo neobičnog ukusa, ali ništa strašno LOL.
Pa kažem da što je veća udaljenost to se psihopatija lakše prepoznaje. Fritzl je valjda bio dobar u prikrivanju te udaljenosti.
Naravno da to nije jedina metoda...
tranquility is offline  
Odgovori s citatom