Pogledaj jedan post
Old 11.09.2014., 11:13   #82
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mene smeta sto ljudi s fakulteta izlaze nepismeni ili polupismeni u najboljem slucaju.
evo, ja to smatram jednim od osnovnih zadataka osnovne skole. uz poznavanje osnovnih matematickih operacija, poznavanje osnova zemljopisa i povijesti. za dvojku, moras biti pismen da izadjes iz osnovne skole. ne moras znati sto je aliteracija ili pleonazam ali moras znati da se ne pise dijeca ili ljutski.
FF Rijeka, studij hrvatskog jezika i književnosti, ljudi su na pismenim ispitima iz književnosti dobivali nižu ocjenu zbog pravopisnih grešaka (PRAVOPISNIH, dakle najniža jezična razina, doslovno ije/je).




to sa općom kulturom je IMO ostatak Šuvarovog idealizma, brižni čiča je valjda vjerovao kako su ljudi prekrasna bića kojima svima treba pružiti mogućnost obrazovanja.
ok, bio je takav povijesni trenutak i blabla.
al em je uništio obrtnike, em je uništio one koji su bili za učenje.

btw samo na temu toga da ne treba školovati konobare - ne treba za rad u lokalnom bircu koji služi travaricu u 7 ujutro, ali treba za bilo koji dobar restoran, gdje konobar treba govoriti nekoliiko jezika, imati držanje i znati uvaliti najskuplje kao najbolje.
bar meni oni koji rade u ugostiteljstvu tvrde da treba.



MAJAMAMA, frupy... o čemu vi pričate? realost je da se djecu pila Matošem i turskim ratovima, a da par godina kasnije praktički nitko osim onih koji su išli na FF da bi bili profesori ne zna ni jedno ni drugo.
jer ih uopće ne zanima.
i onda djeca ne uče, ona prepisuju, varaju, provlače se kroz škole.
ili kao tvrdite da Hrvati imaju visoku opću kulturu?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom