Tema: Kana
Pogledaj jedan post
Old 19.03.2012., 10:36   #2016
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
E ovako, trebam savjet pošto nemam iskustva s kanom. Sestra se farbala u crveno, sad se već nije 4 tjedna farbala. I sad bi ona htjela crnu kanu stavit na kosu. Jel ima netko iskustva s tim? Mislile smo u Mulleru kanu kupiti, čula sam da je dobra, Lush je malo skupa. Pa me zanima, koliko bi trebalo proći najmanje od farbanja, ako uopće mora proći neki određeni period, neki najbolji recept, s čim da ju miješam i sl...

edit: baš čitam na henaforhair recepte za crnu kanu, u svakom skoro limunov sok, a tu na temi pročitala da ne limunov sok nego malo soli. Kaj od toga?

edit2: oke, prolistala sam temu... Dakle, kana, topla (vruća?) voda, prstohvat soli i držat barem 3 sata. Sam kaj propustila? Samo da ne ispadne zelena, jer ću onda ja bit kriva.
Nisam nikad probala Muellerovu crnu ali jesam Lush Caca noir pa mogu reći do kojeg sam recepta došla nakon dosta promašaja - pomiješati s toplom (NE vrućom) vodom, prstohvat soli se može dodati a i ne mora, NE dodavati limun. Odmah nanositi i držati sat, dva. E sad, Lusheva Caca noir ima u sebi i kane tako da nije bilo opasnosti od zelenkastog tona kose, za Muellerovu ne znam, pogledaj ima li u sastavu lawsonia inermis. Ali mislim da ako ima crvenu podlogu neće ispast zelena. Najbolje nek prvo proba na skrivenom pramenu.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom