Pogledaj jedan post
Old 29.10.2009., 21:38   #18
Quote:
chichita kaže: Pogledaj post
pa neću ja siliti doktore da me kljukaju tabletama... nije još ništa strašno, kasnije ću piti, pogotovo ako planiram ostati trudna, za sada su rekli samo kontrolirati
Nadam se da si sve izgooglala o hipotireozi.
Naime, kad su meni otkrili hipo, prije prvog pregleda nisam stigla prosurfati pa sam dosla doktorici neinformirana, a ona sama nije nista rekla o bolesti (
Kad smo razgovarale o terapiji, pitala me hocu li piti hormone, na sto sam po*****la jer nisam dosla na plac pogadjati se s kumicom hocu/necu, nego od doktorice ocekujem da mi kaze koju pametnu o mojoj dijagnozi i na kakvoj terapiji trebam biti. Pa sam joj rekla nek mi ona kaze trebam li piti. Na to je reagirao stazist koji je bio u ambulanti i predlozio da pricekamo par mjeseci i vidimo kako se krecu vrijednosti hormona jer to kao varira kod mladih osoba. To mi je zvucalo logicno pa sam se slozila, a i doktorica je prihvatila njegovu sugestiju.
Kad sam nakon toga uspjela sve izgooglat i shvatila da su brojni simptomi koji mi svakodnevno zagorcavaju zivot tj. srozavaju kvalitetu zivota upravo potencirani stitnjacom, a covjek ih sam nikad ne bi sve podveo pod isti nazivnik nego se mucis i trpis, onda sam jos vise po*****la jer sam ustanovila da nema druge nego moram piti lijek jer stitnjaca unistava samu sebe i mene istovremeno. Pa sam to rekla na sljedecoj kontroli, a onda mi je ta ista doktorica (koja mi je prvi put olako nudila tablete) rekla da oni bas ne vole davat hormonsku terapiju. Mislim, WTF!?
Ali, kao, ako ja hocu, mozemo probati i vidjeti hocu li se subjektivno osjecati bolje. Naravno da mi je bilo bolje! Ali onda mi je za koji mjesec smanjila dozu na pola pa mi je bilo grozno do sljedece kontrole kad vise nisam htjela ici k njoj nego k drugom doktoru u istoj ambulanti koji mi je odmah dozu povecao tri puta jer je nalaz bio los. Sad sam vec duze vrijeme na takvoj dozi i puno mi je bolje.

Uglavnom, hipo se mora lijeciti, a trudnoca ni u ludilu bez terapije jer hipo izaziva kretenizam kod djeteta. U trudnoci su inace nuzne vise doza lijeka pa treba ustimati dozu.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom