Tema: Otkaz - Q&A
Pogledaj jedan post
Old 23.01.2008., 21:22   #79
Quote:
tweety kaže: Pogledaj post
Susjed je dobio otkaz svojom krivnjom ( alkohol ), a problem je u tome što na tekućem računu još uvijek ima minus ( 10000 kn ) koji sada nikako ne može pokriti jer nema primanja, a živi kod oca i nema nikakve svoje imovine.
Nade za novi posao nema.
Što da napravi,koje su mu opcije?
Na banki su rekli da to mora nekako podmiriti i ne pristaju na obročno plaćanje.
Ja, za razliku od kolega - razmišljam na drugačiji način. Mene zanima samo informacija u Vašoj prvoj rečenici (podebljani tekst). Molim Vas da nam o tome date više podataka, dakle - je li to bilo prvi put da je uhvaćen kako konzumira alkohol ili ne, ima li Vaš susjed neposrednu opasnost od nastanka invalidnosti ili je invalid rada, je li kod Poslodavca ustrojeno radničko vijeće, je li dobio opomenu prije otkaza, kada mu je otkaz uručen, je li na njega uložio zahtjev za zaštitu prava - to su sve pitanja na koja bih ja volio znati odgovor. Vi ste se obratili u rubriku PRAVO, ali mi se čini da su ostale kolege promašile poantu (možda jer nisu pravnici). Dakle, ja bih pred nadležnim sudom (da sam na mjestu Vašeg susjeda) osporavao dopuštenost takvog otkaza, odnosno u sudskom postupku tražio utvrđenje da je takav otkaz nezakonit. Bitno je također koliko je Vaš susjed proveo kod tog poslodavca na radu (staž) i tome slično. Napominjem, ukoliko nije poštovana formalna procedura prilikom davanja otkaza (zato sam Vam postavio sva ona gornja pitanja), takav se otkaz može osporiti u sudskom postupku (neovisno o tome što je on dobio otkaz zbog alkoholiziranosti na poslu). O ovim detaljima možete ovdje pisati (pitanja koja sam Vam postavio) ili mi se obratiti na privatnu poruku.

Lijep pozdrav.
Robby is offline  
Odgovori s citatom