Pogledaj jedan post
Old 15.10.2009., 16:37   #1
Škola Forexa

UVOD I

Kao što postoji tržište dionica, tržište nafte, tržište roba, automobila itd, tako je Forex je jednostavno međunarodno tržište valute, na kojem može trgovati tko god želi, samostalno. Dakle ne treba ti lik u kafiću kojme ćeš dati pare pa onda kukati da te prevario. Treba ti internet, veza, kompjuter, i novac...i naravno broker kod kojeg ćeš otvoriti račun. Taj broker ne radi za tebe on ti samo daje mogućnost da preko njega samostalno trguješ. Na svojim sajtovima brokeri nude otvaranje demo računa i trgovačkih platformi pomoću kojih vježbaš trgovati virtualnim novcem dok ne odlučiš uložiti pravi novac. Uvjek se kupuje ili prodaje neki valutni par(jer se vrijednost određene valute mjeri u odnosu na neku drugu valutu). Osnovni valutni parovi su EUR/USD, USD/YPJ, GBP/USD, EUR/JPY, GBP/JPY i EUR/GBP. Te operacije trgovanja vrlo se jednostavno obavljaju, obično ako želiš kupiti neki par, klikneš na sell na svojoj platformi, a kad želiš prodati, klikneš buy. Znači lako je kupiti i prodati ono što je teško, to je ostvarivati profit dugoročno.
Koliko novaca ovisi o tebi, jer postoje brokeri koji nude otvaranje tzv, mikro računa i od 1 USD.
Inače ove informacije već su postane ranije na topiću. Ja sam naučio osnove na ovoj školi forexa.
To je ono ukratko, za detaljnije imaš internet pa surfaj i uči ako te stvarno zanima. Ak imaš neko konkretno pitanje, pitaj.

linkovi:

www.forexfactory.com
www.babypips.com
www.fxstreet.com


Napomena:
Kod nas ovo nije legalizirano, što znači da nema brokera ili banke u RH preko koje možeš trgovati. Priča se da će legalizirati od 01.01.2010 al osobno nevjerujem.

Na forexu je stvarno moguće zaraditi puno novaca a isto tako je moguće i izgubiti puno. 90% učesnika na forexu gubi novac. Ja se bavim nekih godinu dana, što znači da sam početnik i ne mogu se pohvaliti da sam uspješan, mogu samo reći da sam dosta naučio, pa se nadam da će znanje uroditi plodom

Zadnje uređivanje bilokoje : 21.01.2010. at 10:32. Reason: naslov
onliner is offline  
Odgovori s citatom