Pogledaj jedan post
Old 30.07.2011., 10:05   #10
Quote:
Roby-Boby kaže: Pogledaj post
Hebrejima 11,5 Vjerom Henok bi prenesen da ne vidi smrti te iščeznu jer ga je prenio Bog. Doista, prije prijenosa primio je svjedočanstvo da omilje Bogu.
Hebrejima 11,6 A bez vjere nemoguće je omiljeti Bogu jer tko mu pristupa, vjerovati mora da postoji i da je platac onima koji ga traže.
Sve besmislice nisu nastale odjednom. I zato je bi potreban razvoj.
Karel Konrad

Pavao je možda ubio jednog-dva ili tri u svojoj potrazi za Bogom, Hitler možda čak i nikoga, nego je samo imao mnoštvo pristalica, a kakav je njegov koncept, tko zna...

A sam pojam "vjere" se odražava više na učiteljstvo važnosti misli;

"Matej 5,28 A ja vam kažem: tko pogleda s požudom jednu ženu već je, u svom srcu, počinio preljubu s njom."...

kao korijenja grijehu, ili s druge strane moći i "sili"... kada se i na daljinu liječi temeljem tuđeg mišljenja i "vjere"...

Ali ovaj gore primjer, da je dobar sam po sebi, daleko je od toga i on, jer kako većina ljudi, pa tako i žena, na temelju mišljenja o svojoj poželjnosti gradi sliku o sebi, kako je i građenje više intimnih veza (seksualnih ili tek "platonskih", ili tek očijukanja) podloga da se tko osjeća dobro, poželjno, a time i egzistencijalno sigurno... Tako je ovo skretanje misli i pogleda loše i za ženu koja traži malo priznanja svome izgledu, i za onoga tko se trudi uskratiti kompliment. Kako god bilo loše za ljudsku prirodu..., međutim tko već vjeruje da je to grijeh; njemu čini štetu - odnosno on sam sebi.

Onog momenta kad se dogodi fizička smrt,nemamo više mogućnost povjerovati Bogu..[/QUOTE]

Ali zato možemo voziti bickl?


Primjećuješ li da si izbjegao odgovor na pitanje? Jer se tiče milijuna koji nisu nikad, pa ni danas čuli ni za samu riječ "Krist", "Isus" i slično, a kamo li istraživali Bibliju da bi imali ikakvu od brojnih mogućih slika o čemu se radi dok se o tome govori i poziva na takvu "vjeru"...

Ako je s druge strane sama vjera u Boga već dovoljna za milost, onda bi bilo šteta upoznavati koga s gomilama teškog teksta, kao uvod u misli o mišljenjima; te energetskim posljedicama i potencijalima u moru chija, ili kako već tko i nevidljivi svijet opažao i nazivao...
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom