Pogledaj jedan post
Old 06.11.2011., 16:43   #7
recimo da jednog dana vi ili netko vama blizak doživite prometnu nesreću.
čekate sat vremena i konačno stiže vojni doktor u patriji...
u ovoj situaciji možete reći:
a) bravo dečki, radite posao koji nije vaš,za koji niste opremljeni i koji vam nitko neće platiti. svaka čast
ili
b) pa dobro majku mu, zar nismo u stanju kupiti neki citroen jumper, organizirati neku službu ko svaka normalna država od bangladeša do norveške

oba razmišljanja su opravdana i ispravna, samo zavisi kakav ste tip čovjeka.
ja sam b.

kad su prije neki dan oni slovenci stradali na jahorini, spasio ih je austrijski sfor,unprofor-šta li već, helikopterom koji brat bratu vrijedi manje od 500 000 eura.nitko me ne može uvjeriti da bosna i hercegovina nema novca za takav helikopter ali što bi ljudi trošili pare kad drugi rade za njih besplatno

isto je i u hrvatskoj. što bi netko davao pare kad vojska radi besplatno.

ove gore brojke su neka idealna situacija do koje možda dođemo 2050.
ali moramo krenuti od nečega. za početak 90% posla je u dalmaciji. da smo bili pametni mogli smo umjesto 10 bell 206 jetrangera ( što nam je i onako previše) uzeti i bar jedan bell 206 longranger. nisu neki najmoderniji strojevi ali eto, ljudi rade i sa njima. za hems su sigurno primjereniji od milova a ta 2-3 sar-a godišnje nek odradi vojska. i koštaju samo oko 2 mil dolara. ako već država neće, nek skupe 4 dalmatinske županije. svaka po 500 000. toliko potroše svaki put kad iskopaju rupu 2x2.
p.s
http://www.lifeteam.net/service_area/bases

privatna američka firma koja ima STO DESET helikoptera i svoje usluge pruža u svakoj selendri od 20 000 stanovnika
dk1 is offline  
Odgovori s citatom