Pogledaj jedan post
Old 12.10.2017., 22:15   #1175
Quote:
Missy25 kaže: Pogledaj post
Pozz!Trazila sam frendicu da mi bude kuma na vjencanju ali doslo je do velike svade i ona je odje kumstvo.Naime ona ima kcer od 3 g i zivi sa novim deckom malo vise od 6 mj. Ja sam ga vidjela svega 2 puta.
Odlucili smo se za gradanski brak samo u prisutstvu kumova na nas datum i mislila sam da shvaca da zelimo da budu sa nama samo kumovi,a ne i njihovi partneri jer planiramo radit crkvenu svadbu naknadno pa bi tada avi bili pozvani.Ona me odjebala doslovno jer ja ne zovem i njenu obitelj(decka i kcer)10 dana pred vjencanje.
Mi smo htjeli smanjiti financije i samo sa njima ovaj puta proslaviti na veceri nakon obreda.Uglavnom nase prijateljstvo zbog moje odluke je zavrsilo putem poruka 10 dana prije i sad sam na sto muka koga uzet za kumu.
Ne znam dal sam ja pogrjesila sto nisam zvala i njenog decka i kcer ali mislila sam da na moj dan mogu toliko biti sebicna.Sto vi mislite
Iskreno. I ja bih se naljutila da me neko traži kumstvo ali da mi zabrani povesti muža i djecu.
Ako ti je problem dat 200 kn više za jednu osobu taj dan onda jebiga, razmisli koliko ti je pametno u ovom periodu životnom ulaziti u brak.
A i nemoj raditi nikakvu svadbu ako želiš samo dobit lovu uz minimalne troškove. Neće ti uspjet. Svadbe nisu dobar izvor zarade.

A druga stvar je ako imaš loše odnose s njenim partnerom. Onda nije uredu sa ga ona vodi jer tvoj je dan i logično je da želiš ljude s kojima nisi u lošim odnosima.

Ja sam bila s mužem na svadbi na kojoj je bio kum a bilo nas je sve skupa 5. Uz mladence kumi mene i muža. Njega sam upoznala i družili smo se par puta. Mladu vidjela jednom prije vjenčanja.
Podrazumijevalo se da dolazimo oboje. Niko nije stvorio problem oko tog. Sigurna sam da bi ga u protivnom muž odbijo.

Vjerovatno je i njoj nezgodno objasniti njemu i maloj da eto ona ide i bit će kuma a oni nisu pozvani jer je mlada htjela izbjeći troškove.
A i zar bi tebi sutra bilo ugodno da neko kaže dođi mi na svadbu al nemoj povest muža, vjerovatno nebi.

I po tvom upisu ne vidim da ti je žao prekinutog prijateljstva, nego više kako pronaći novu kumu.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom