Pogledaj jedan post
Old 25.09.2008., 13:55   #19
Po mome Pariz. Bili smo i u Parizu i u Rimu i u Grčkoj
U Pariz smo išli busom. Bilo je predivno. Ima se šta pogledati, vodić je bio super, škvadra isto. nekako se više zbližiš s ljudima kada ideš busom. I usput još nešto vidiš plus. monmatre, eiffel, vožnja Sennom, muzeji, luvre, versaj, Pariz noću ( sorry kaj ne znam kako se piše)...
U Rim smo išli avionom. Nije da u Rimu nemaš što vidjeti, daleko od toga. No nije mi toliko legao. Vodića smo doslovno morali loviti. Trčala je abnormalno. Kad si avionom osuđen si na javni prevoz - dodatan trošak, nema mirnog razgledavanja grada iz busa, odmora u busu... Ni sa škavdom se onda baš ne upoznaš
U Grčku smo išli busom do Genove, pa brodom do Patrasa, pa busom dalje. Taj dio na brodu mi je najljepši dio putovanja. Zalazak sunca, sjediš u restoranu na krmi. Predivno. Vidjeli smo puno, no nekako nabrzaka. Bilo nas je zbilja svugdje - epidaur, atena, mikena ( samo iz busa )... Atena je najružniji grad gdje sam bio. Prljav, zbrda-zdola. Kažu da i navećer nije baš sigurno. Ima se šta u Ateni vidjeti, no mi smo to nekako proletjeli. Doduše bilo je to nekakvo nagradno putovanje kojem je izgleda bio cilj klopa i pijaća.
Najljepše je ići u proljeće. Sve se budi. U jesen zna biti dosta kiše. Iako je to u Parizu relativno. Blizu je oceanu, pa se vrijeme mjenja u minuti. moraš zbilja nositi sve svaki dan od odjeće
kocul is offline  
Odgovori s citatom