Pogledaj jedan post
Old 18.07.2009., 18:42   #100
Quote:
brbtch kaže: Pogledaj post
Maltretira sve bližnje, ali budući da sam ja bila nemoćna i mala, tukla me svakodnevno sa bilo čim što joj se našlo pod rukom, konstantno me vrijeđala da sam glupa, retardirana, da ništa ne mogu postići, da je bolje da sam mrtva, da sam isti otac, da proklinje dan kada me rodila.

Sustavno me maltretirala oko svake sitnice, npr. daljinske upravljače za tv nisam poredala po veličini na stolu ili sam slučajno namreškala tepih, trgala mi papire iz bilježnice kad god bih neuredno nešto napisala sve dok nebi bilo savršeno. Naravno, svaki put kada sam "pogriješila" dobila sam porciju vriske i deranja, vrijeđanja i batine.

Nikada neću zaboraviti jedan četvrtak popodne, imala sam 10 godina: dobila sam prvu 3. u životu i to iz lektire i od straha sam je sakrila. Majka ju je našla, podivljala na mene da sam propalitet i izmlatila

Izvana smo izgledali kao skladna dobrostojeća obitelj, a ja kao mezimica koja je dobivala što hoće. Oni koji su i vidjeli da me psihički i fizički zlostavljaju su jednostavno ignorirali te se nisu htjeli petljati. Ona je vječito govorila odvratne stvari o njemu, što se mene kao djeteta nije ni trebalo ticati, ali me uvlačila u taj njihov odnos.


Što je najtragičnije u cijeloj ovoj priči, ona je uvjerena da je jedino njena istina prava te da je ona žrtva u cijeloj priči.

Mene najviše razdire činjenica da joj mnogi vjeruju te misle da je ona "žena bez mane" - kako se predstavlja ostatku svijeta.
@brbtch - bas mi je zao, pronasla sam se u mnogim djelovima tvoje price, konkretno, onim quotanima. Zao mi zbog svega sto prolazis i sto si prosla do sada. Moja mama je neka blaza verzija tvoje, nije uvijek bila takva, ali sto je starija to je gora. I moji roditelji su jos skupa i svakodnevno se svadjaju, ajde barem se ne tucu. A tata se pravi da nista ne vidi, ignorira sve oko sebe, ne zeli ulaziti u svadje jer je srcani bolesnik, mislim da mu je ona izazvala infarkt nakon 26 godina psihickog zlostavljanja.
Drzi se, uvijek imaj prijatelje oko sebe i ne daj se maltretirati. Drzim ti fige da se sto prije osamostalis i maknes od nje, nije zdravo zivjeti u takvom okruzenju.
Embla is offline  
Odgovori s citatom