Tema: Epilepsija
Pogledaj jedan post
Old 12.11.2004., 20:30   #5
enter, ne znam koliko godina imaš i da li ti je netko u obitelji (uključujući i širu) imao ajd nazovimo to upitan eeg

1. slučaj
jedan moj prijatelj je rođen sa epiem i do 18. godine je pio tablete, puno spavao i nakon par početnih nesvjestica nije imao nikakvih problema
svake godine je radio eeg i sa 18 je konačno bio uredan nalaz
onda je uslijedilo još par godina postepenog smanjivanja doza lijeka i gotovo
njegova teta sa mamine strane je imala istu bolest i geni su napravili svoje
taj moj prijatelj je završio školu, fax i cijelo djetinjstvo se bavio sportom (naravno ne boksom)

2. slučaj
susjeda je imala prvi napad (ataku) sa 52 godine, dakle u klimakteriju.
pola godine su liječnici isprobavali koje tablete joj najbolje djeluju.
pila ih je 4 godine i još godinu dana je smanjivana doza.
prošlo je već desetak godina i sve je ok.

3. slučaj
kolega s posla je imao došao s fronta i imao saobraćajku.
kad je prvi puta izgubio svijest liječnici su ustanovili epi.
nisu bili sigurni da li je posljedica saobraćajke ili fronta jer se broj bolesnika jako povećao poslije rata.
pio je Phemiton tablete ali nekad i alkohol pa mu se stanje jako pogoršalo. povećali su mu dozu ali kaže da će vjerojatno do kraja života morati piti tablete i živjeti urednim životom.

malo je postova na ovu temu jer živimo u društvu u kojem je sama riječ bolest tema a kamoli nešto povezano sa mozgom. žalosno ali istinito!

drago mi je da se dobro osjećaš ali ipak ti savjetujem da dobro proučiš upute uz lijek i da eventualno zatražiš mišljenje još jednog liječnika.
mnogi ljudi tek kod snimanja eeg-a za vozačku shvate da i oni imaju neke šiljke na krivulji što ne znači automatski da je epi ali ipak treba obaviti dodatne pretrage.

pročitaj si malo na Plivazdravlju pitanja ili ih postavi sama
http://www.plivazdravlje.hr/?section=search
nepta is offline  
Odgovori s citatom