Pogledaj jedan post
Old 15.05.2011., 15:31   #59
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Kralježnica vam je malo "ostarila" prije vremena. Kakve su vam smetnje? Sjedite li puno?
bas suprotno...stalno sam na nogama,imam bebu od 4mj i da hocu ne mozes sjedit uz nju..sjedim jedino valjda kad rucam za stolom onh 10-15min i kad sjednem ovako za kompjuter,inace sam u pokretu po cijeli dan skoro.
a smetnje imam ozbiljne zato me i brine sve to..malo malo mi se javljaju vrtoglavice,zanosenje po cijeli dan,ustvari pozli mi,tutnjanje imam jako u usima,mraci mi se pred ocima,sve se vrti oko mene,pritisak u glavi,nemam snage ako lezim dici glavu centimetar sa jastuka,i sve to popraceno jakom mucninom i povracanjem,samo ne izgubim svijest..a ako sam na nogama rusi me,i nemam snage stajat,to mi se pocelo cesto desavat,sad zadej pute u snu odjednom me probudi tutnjanje vrtoglavica strasna i malaksalost toliko da jedva mogu ista reci.to mi se pocelo cesto javljat od kad sam rodila.i prije je jedno 3,4 puta u zadnje 3,4 god ali sad i po par puta mjesecno.napravila sve nalaze,krvna slika perfektna,audioloski pregled uredan,mislili da nije centar za ravnotezu poremecen ali je ok,neurooski isto ok,jedino ako neki cvorici na vratnoj k i moze biti od toga,ali niste nije definirano..slikala i vratnu k sad ali i dalje mi se javljalo,tako da moram opet na daljnju obradu kod neurologa da vidimo sta dalje.mene inace vratna k boli ako nesto teze nosim,npr malog ako 10ak min vec nosim za poludit me trgat pocne,trne mi vrat,kao toplina prolazi,jako neugodno,i kad sjedim npr na stolici a nisam naslonjena,ili ovako za kompjuterom.tako da sam na cudu u strahu zivim kad ce me opet ulovit,gdje ce me ulovit,ocu se srusit,imam to malo dijete,nije bas ugodna situacija

Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Prva rečenica znači da je blaže izravnata kralježnica u vratnom dijelu (normalno je malo savinuta) - može biti stvar držanja ili ako imaš bolove stvar antalgičnog položaja, odnosno onoga u kojem te manje boli.
Druga i treća rečenica opisuju uredan nalaz, odnosno da nema pomaka trupova kralježaka naprijed ili nazad što bi moglo dovesti do nestabilnosti ili pritiska na kralježničnu moždinu.
I.v. prostori su uredne šririne, što je bitno jer degenerativne promjene diskova započinju sa gubitkom širine tih prostora i promjenama na pokrovnim plohama kralježaka što nije opisano, a na kraju mogu dovesti do hernije diska (iako se zna dogoditi da do hernije diska dođe i kod uredne širine tih prostora to je manje vjerojatno, osobito što nema drugih promjena - inače se hernija diska ni ne vidi standardnom snimkom nego je potreban MR).
Ove promjene unkovertebralnih zglobova koje su opisane su prve degenerativne promjene koje se razvijaju na vratnoj kralježnici i nisu neuobičajene u kasnim 20-tima, tj. ranim 30-tima (ako se ne varam tu si negdje s godinama). Mogu pritiskati na živce i dovesti do problema (npr. bolovi u rukama), ali nekog posebnog liječenja i nema, eventualno fizikalna terapija i vježbe .
hvala na odg..
znaci nije bas nalaz tako los.da imam rane 30te..pretpostavljam da mi neki zivac pritisce i zato mi dolazi slabo kako sam gore navela..sta mi je ciniti dalje?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom