Pogledaj jedan post
Old 17.09.2006., 19:48   #8
[QUOTE=tough_cookie]

citala sam u jednoj odlicnoj knjizi da djeca u uk i usa jedu junk food jer im se roditelji na taj nacin umiljavaju.

Ja smatram da jedu takvu hranu jer su roditelji lijeni kuhat.
Najlakše je dati hrenovke ili neko čudo iz mikrovalne.
Ja kuham uglavnom mediteransku hranu dakle riba, povrće, voće, maslinovo ulje, pršut, sir, crni kruh, žitarice, i moja djeca isto tako jedu.Stariji jede sve, a mlađi koji ima sada 9 mj jede od cikle , zobi, prosa, ječma, ribe, povrća.I onda mi neke mame kažu joj kako si ti sretna da ti to jede.A naravno da jede kada mu to dam.Ja mu još ne dajem nikakve slastice jer mislim da za njih ima vremena.Moj stariji će pojesti tu i tamo kakvu pizzu, popiti tu i tamo colu, a npr hamburgere, hrenovke i slična sranja uopće ne želi jesti.Ako dijete od kuće nosi zdrave prehrambene navike onda će mu one i ostati za život.Meni je npr brza hrana neukusna iz razloga što sam naučena na bolje.
Mi sami dajemo hranu svojoj djeci i naravno ako ih isprva učimo na slatko i prezačinjeno da će odbiti jesti ribu ili brokulu.Koliko samo mama znam koje bebama dodaju šećer u voće jer kao biće im bolje.A neće.Jer dijete nema razvijeno nepce , a šećer ničemu ne služi osim debljanju i navici zbog koje će kasnije odbijati pojesti jabuku ukoliko nije pošećerena.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom