Pogledaj jedan post
Old 07.10.2003., 17:19   #3
Talmud

Uništenje kršćanstva

"Za Židova postoji zakon da sve ono, što je u vezi sa kršćanskom crkvom, uništi." (Šulhan aruh, Joreh deah 146).


Bogohuljenje

"Isus Krist je sin prostitutke. On je kopile. " (Tokdoš Ježu).

"Isus Krist je bio luda. On je mađioničar. On se zove Ben štada (sin prostitutke)." (Talmud, Sabat 104b).

"Isus Krist je sin jedne menstruacije. On je: Ben pandreat, tj. sin nečiste životinje." (Tokdoš Ježu).

"Isus Krist je na jednom đubrištu sahranjeno crknuto pseto." (Sahar).


Mesija

"Mesija će doći i povratiti Kraljevinu Židovima, a ostali narodi svi će njemu i njima služiti i podčinjeni biti." (Talmud, Šab 120a).

"Kad Mesija dođe onda će zemlja roditi kolače i vunene haljine, a žito će krupno biti kao dva bubrega od najvećeg vola." (Talmud, Ketubot 112b).

"Tad će svaki Židov imati 2800 slugu i 300 sluškinja." (Talmud, Sanhedrin 101a).

"Prije toga biće strahovit rat, koji će dvije trećine svijeta uništiti. U njemu će Židovi toliko oružja zaplijeniti da će im trebati 7. godina da ga sagore i istoče." (Talmud, Majene Ješ. 74, 4).

"Tada će Židovi neizmjerno bogati biti jer će blago cijelog svijeta u njihovim rukama biti. Svi će narodi prijeći u židovsku vjeru samo kršćanima to neće dozvoljeno biti, nego će ih potpuno iskorijeniti, jer su porijeklom od đavola." (Talmud, Jebamot 24b, Aboda 3b).


Židovi izjednačeni sa Bogom

"Tko Židova ošamari toliko je učinio grijeha kao da je samog Boga udario." (Talmud, Sanhedrin 58b).


O poslu

"Rad je veoma štetan i malo donosi ." (Talmud, Getin 680).

"Nema goreg i lošijeg posla od obrađivanja zemlje; jer kad tko 100 srebrnjaka ima u trgovini može svaki dan mesa i vina imati; tko pak uloži 100 srebrnjaka u poljoprivredu, može samo soli i kupusa jesti."(Talmud, Jebamot 63a).




Evo ti Manex nekih citata iz Talmuda. Ali sad jesu li to orginalni citati iz Talmuda ili nisu, e to ne znam, a evo i tu su oznake citata. A valjda jesu!?

Uostalom, ima ovdje na forumu dosta Zidova, pa neka oni potvrde da li je to iz tog Talmuda ili nije. Jer, kaj ja znam, covjek je pitao, a ja nisam teolog da znam. Trazim po netu, te sam tako i to nasao - a evo ti i link - Talmud
maleni is offline  
Odgovori s citatom