Pogledaj jedan post
Old 18.10.2003., 02:54   #13
bismillah

Adura ja samo pishem Istinu, a ti je i ne shvatash - de ti to malo bolje procitaj.
A to zadnje je stav Numana Ebu Hanife, r.a, Ti si pospan moj brate obrati paznju sta je imam Ebu Hanife naveo: "mi pripisujemo Allahu, s.w.t,, bez uporedbe sa svojstvima stvorenja"


PS. Procitaj ova 3 principa tewhida i 10 puta, pa cesh vidjeti da nema nishta novo. I kakvom samo logikom idesh kazesh:"!Nevedi mi samo jednog alima,imama,ashaba ili neki hadish - govor Poslanikov ...koji je živjeo prije ibn Tajmije,a koji je ovako razdovio tawhide!!"

1. Pitanje ti nije na mjestu. Bolje da si rekao; 'dali je postojao ijedan mufesir koji je protumacio tewhid na ovaj nacin
2. procitaj ovo Adura, jer vidim da ne shvatash. Ako ne procitash onda cu ti, insha'allah, sutra sam pojasniti neke stvari.


Odoh sada, a ti ziv bio nemoj se bojati, ja nikog ne prozivan nevjernikom. To si mi 'prikacio', ali ja ti oprashtam.


Gotov sam, odoh u beshiku....es-selamu'alejkum i lijepo spavaj
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/

Zadnje uređivanje El-Kalem : 18.10.2003. at 05:55.
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom