Pogledaj jedan post
Old 23.04.2006., 22:10   #30
Quote:
kenove tablice kaže:
ne kanim se opravdavati, samo kanim postići da mi kazna bude manja pošto mi vozačka treba
Quote:
kenove tablice kaže:
a čuo sam za slučajeve kod kojih su ljudi ranije dobili natrag vozačku je rim ona treba zbog prirode posla kojim se bave. e sad, to nije moj slučaj ali ako je to točno, onda možda postoji nada i da mi sudac progleda kroz prste? ili nema baš nikakve nade?
Quote:
kenove tablice kaže:
što se novčane kazne tiče, oko toga se najmanje brinem... ako mi ju smanje onda ju možda platim, ako ne, ništa. natjerati me ne mogu. drage volje ću u zamjenu odraditi par sati dobrovoljnog rada.
Prvo kazes da ti vozacka treba, a onda kazes da to nije slucaj. Treba li ti mozda vozacka samo za subotnje izlaske? To ce impresionirati suca.

A kako ti mislis 2000+ kuna kazne zamijeniti za par sati dobrovoljnog rada? Onda je taj rad jako dobro placen, zaradjivat ces vise od nasih tajkuna.

Mozes eventualno odlezati mjesec ili vise dana u buksi, i zbog toga izgubiti godinu na faksu ili dobiti otkaz na poslu i izgubiti mogucnost buduceg zaposljavanja, jer tko ce te zaposliti, ako si odlezao u zatvoru... A zasto si tamo bio neces dobiti ni priliku objasniti... A ti razmisli je li to isplativo...


Zakon o sigurnosti prometa na cestama, Clanak 199:

(6) Novčanom kaznom od najmanje 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako ima u organizmu alkohola iznad 0,5 do 1,50 g/kg ili miligrama u litri izdahnutog zraka, izreći će mu se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje tri mjeseca i odrediti tri negativna boda.


Quote:
kenove tablice kaže:
e i još jedna stvar.

vozačka mi je oduzeta na 3 mjeseca, ali mi je rečeno da ju dođem pokupiti u policijsku postaju 72 sata nakon što su me zaustavili. kako to?
Samo 3 dana, dobro si prosao, moglo je biti i 30 dana. A onda jos 3 mjeseca...


Zakon o sigurnosti prometa na cestama, Clanak 285:

(1) Policijski službenik će privremeno oduzeti vozačku dozvolu i isključiti iz prometa vozača i instruktora vožnje:

1) koji upravlja ili pokuša upravljati vozilom, a u organizmu ima alkohola ili opojnih droga ili ako pokazuje znakove alkoholi­ziranosti (članak 199. ovoga Zakona),
...
(3) Na temelju odredbi stavka 1. ovoga članka, vozačka dozvola se privremeno oduzima dok ne prestanu razlozi zbog kojih je oduzeta, a najduže do 30 dana.
Neznadar is online now