Pogledaj jedan post
Old 07.01.2013., 22:36   #3158
Quote:
orestes24 kaže: Pogledaj post
mogu li kontracepcijske tablete uzrokovati povišenu vrijednost bakra u krvi (bakar u serumu)? pijem ih već 11 godina (imam 28 godina). ako da, koliko je potrebno nakon prestanka uzimanja da se vrijednost bakra vrati ''u normalu''. Cu 31.6 ref. interval (12.2 - 25.1)
Oralni kontraceptivi nedvojbeno mogu povećati razinu bakra u serumu, a neki i dosta značajno. Osobito kontraceptivi s antiandrogenim djelovanjem, npr. Yaz i Yasmin.

Svakako liječniku koji je zatražio pretragu skrenite pozornost na uzimanje pilula.

Koliko je dugo potrebno da bakar dođe u normalu, ne bih znao egzaktno reći, no koliko sam letimično pogledao studije, oni su ispitanicima obično mjerili bakar nakon 1 do 2 mjeseca prestanka uzimanja pilula i stanje se normaliziralo.

Inače, dugoročni utjecaj (posljedice) ovako povišenih vrijednosti bakra u serumu, uslijed uzimanja kontracepcije, još nije u potpunosti istražen.

Lijep pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 08.01.2013. at 00:03.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom