Tema: Jagode
Pogledaj jedan post
Old 29.04.2009., 11:24   #20
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
plastenik pod hitno i obavezno prozracivati. temperatura ne smije biti previsoka- meni je bio maksimum 28 stupnjeva. otvarala sam vrata i dizala bocne folije. OBAVEZNO

nakon berbe obavezbo posisati listove. istjerat ce ti nove mladice i imat ces opet berbu. stari listovi su ti leglo zaraze. jagoda bi rodile ali zaboravi prodaju a o bolestinama da ne pricam.

kod rijeci bakar mislim na cuperblau, nordox i ostale preparate dostupne na trzistu. suzbijaju bolestine. nakon bakra eupharen ali sve pod budnim okom savjetodavne sluzbe. u sustav za navodnjavanje, kad krene zrioba obavezno dodavati crveni kristalon i kalcinit. ne mjesati ta dva sredstva. ja sam prihranjivala danas dodajem kalcinit, preksutra kristalon i tako sam se vrtila u krug. paziti na grinje i ostale nametnike. prilikom zastite voditi racuna o preporuci proizvodjaca. voditi racuna o karenci, ne spricati kak ti padne na pamet. karenca je najvaznija.

jos pitanja?
Koliko cesto zalijevati jagode? Nemam toga puno, radi se o malom plasteniku kraj vrta. Al probat cu ovo sa sisanjem listova. Ako budu kakvi stetnici, osobno cu se obracunati s njima.
strumf78 is offline  
Odgovori s citatom