Pogledaj jedan post
Old 07.04.2006., 01:45   #18
Ja sam nešto čitala o tome i mislim da sam baš i tu knjigu možda čitala, ali ne cijelu (zelena naslovnica? ma nije ni bitno, btw) i mislim da su te tvrdnje, tipa to s testamentom, ili npr. u toj knjizi što sam ja čitala lik je tvrdio da ako se osobi koja je hipnotizirana kaže da si je porezala ruku i da krvari, da će ona stvarno početi krvariti iz ruke iako nije porezana! OK, to mi definitivno zvuči kao nekakva znanstvena fantastika, i iako ja nikad za ništa ne volim tvrdit da je nemoguće, ovo mi se ipak čini kao pretjerivanje. Ali da je podsvijest izrazito moćna, u smislu, da ona sadrži cijelu našu ličnost, i naše strahove, i užitke, i osobnost uopće, to mislim da je definitivno točno. I to, da naša podsvijest izvršava radnje koje joj uputi naša svijest, bez da sama po sebi raspoznaje dali su te radnje dobre ili loše, to vjerujem. Tako da ona ponekad može djelovati i razarajuće za osobu. I sve što nam se događalo u prošlosti ostavilo je traga u našoj podsvijesti, i negativno, i pozitivno, dakle u formiranju naše ličnosti. I kad imamo neki psihički problem, ili poremećaj, on se jedino može riješiti tako da pomoću svijesti pokušamo utjecati na našu podvijest, da bi promjenili neke negativne "šablone" koje su duboko ucrtane u našu ličnost, što i nije tako lagan proces kao što se u tim knjigama tvrdi, barem se meni čini, da ne možeš tako lako i brzo promjeniti svoju podsvijest (time što si pročitao jednu knjižicu!), ali ipak s puno truda, vjerujem da se i to može! Zato su tu psihijatri
lechat is offline  
Odgovori s citatom