Pogledaj jedan post
Old 26.06.2010., 20:19   #81
Quote:
kiddo1989 kaže: Pogledaj post
Burazu je rođendan za 2 tjedna i frendovi iz USA-a bi mu poslali nintendo DSi XL i igricu, kod nas bi to dvoje došlo oko 2000 kn, a tamo 1000-1200 kn, e sad ako oni šalju to preko hp expressa ili tako nečeg ide li to na carinu pošto je poklon od privatne osobe? I pošto ja neću imati račun, jer je to ipak kao poklon hoće li mi lupiti carinu na našu cijenu?
Mislim mogu ja odnijeti kopiju nekog burazovog dokumenta da dokažem da mu je rođendan, pa se možda smiluju, jer zbilja nemam soma kuna viška
možda ti ovo pomogne................ . http://www.carina.hr/Putnici/Postupak.aspx
Quote:
koja je u poštanskom prometu oslobođena od plaćanja carine. Sukladno članku 187. stavak 1. točka 3) i članka 12. točka 4. Zakona o PDV-u od plaćanja carine i PDV-a oslobođene su pošiljke koje fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje fizičkoj osobi u Republici Hrvatskoj pod uvjetom da pošiljke nisu komercijalne naravi, te da ne prelaze ukupnu vrijednost od 300,00 kuna
..
Quote:
Pod nekomercijalne naravi podrazumijevaju se pošiljke:

* koje su povremene naravi,
* koje sadrže robu isključivo namijenjenu osobnoj uporabi primatelja ili njegove obitelji, a koja po svojoj vrsti i količini ukazuje da se ne radi o komercijalnom uvozu,
* koje pošiljatelj šalje primatelju bez plaćanja.
Quote:
kiddo1989 kaže: Pogledaj post
I pošto ja neću imati račun, jer je to ipak kao poklon hoće li mi lupiti carinu na našu cijenu?
Mislim mogu ja odnijeti kopiju nekog burazovog dokumenta da dokažem da mu je rođendan, pa se možda smiluju, jer zbilja nemam soma kuna viška
Quote:
Propisana stopa carine obračunava se na carinsku vrijednost robe. Carinsku vrijednost robe čini njezina transakcijska vrijednost odnosno stvarno plaćena ili plativa cijena za robu koja je predmet postupka carinjenja,
.

Zadnje uređivanje Katrin : 04.07.2010. at 20:07.
uros100 is offline  
Odgovori s citatom