Pogledaj jedan post
Old 18.12.2010., 06:10   #43
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Sorry, ali to je notorna glupost.
jer postoji ona koja funkcionira i ona koja ne funkcionira.


Dokaži da sugestija i autosugestija ne funkcionira ili da nema nikakav efekt na osobu, bilo bolesnu, bilo zdravu...

Quote:
Ponekad ne. Osobu se uistinu može nakljukati lijekovima da bude sretna... Neko vrijeme, naravno. Ali neko vrijeme joj se može i lagati, pa bude sretna.
Ti uistinu misliš da se nakljukana osoba može bolje nositi sa bolesti nego osoba koja ima nazovimo to "jaču volju"
Dal si ti kad bio nakljukan lijekovima....
Dal si ti kad bio na odjelu dječje onkologije...

Većini toj djece između terapija ne treba još tableta...treba im netko tko će sa njima razgovarat...utješit ih, dat im nadu... a ne ih jebeno NAKLJUKAT TABLETAMA...jadna ona koja s tobom bude dite imala...

Lagati pacijentnu...jedno je teorija, drugo je praksa...a praksu koju ti vidiš na doktoru House-u od dr. House-a nije baš u stvarnosti primjenjiva...ali ukoliko je doktor u mogućnosti lagat (sakrit pravo stanje) da bi se pacijent osjećao bolje, vedrije..spremnije...dapače...neka laže koliko ga volja..

Quote:
Kada se točno akupunktura primjenjuje kao preventiva? Moje iskustvo nalaže da ju ljudi koriste kada ima
Nisam mislio na akupunkturu...već na neke druge tipove autosugestije i sugestije...


Quote:
Ne, uglavnom neće. Riknu. Debela ogromna većina rikne. Naravno da je opvećanje optimizma super stvar, ali sve se to može i bez cijeđenja novčanika i laganjem.
Ograničio si se na tumor i to terminalni, proširi malo horizonte...što je sa psorijazom, alergijom, hipohondrijom, fobijama, virusnim oboljenjima, infekcijama...

Tko je spominjao cijeđenje novčanika...većina alternativaca koje ja znam su obrazovani ljudi, većinom medicinari koji se time bave pro-bono...al eto...oni su po tebi vjerovatno idioti...jer ih interesira samo ono čime se bave varalice i šarlatani...

Naravno da ima šarlatana...i onih koji masno naplaćuju pizdarije...kao što postoji loših doktora...poanta je u kontroli...a ne u zabrani...

Volja itekako jača autosugestijom imunitet...nažalost oboje znamo koliko je to teško dokazat...jedino empirijski...

Quote:
Ako je netko zaista terminalan, ono što možeš jest pripremiti ga. Palijativna skrb. Kada se izvede kako treba, ljudi se ugase u miru.
Naprotiv, kada terminalno bolesnom čovjeku dođeš s idejom o "eliksiru", koji god on bio, raspoloženje mu naglo skače, pacijent kreće u stanje euforije, ali ubrzo, kada se bura u mozgu istroši, pada još dublje i tresne još jače.
Gdje sam ja navodio terminalni stadiji tumora...te gdje sam spomenuo da bilo kakva alternativna može pomoći kod terminalnog stadija...

Quote:
Puno je ljepše i za oboljelog i njegovu obitelj kada ode razumno i u miru. Tragedija je kad ode u grču i panici.
Slažem se...

Quote:
I ja se pitam. Japansko društvo je generalno vrlo negativno nastrojeno prema varalicama.
Pa tko spominje varalice...pa jebote...ukoliko se čovjek bavi akupunkturom, po tebi je odmah varalica...ukoliko se bavi bilo kakvim alternativnim oblikom liječenja varalica je...


Sve što ja govorim jest integracija provjerenih alternativnih metoda u zapasni zdravstveni sustav, te MNOGO VEĆA kontrola istoga...da bi se smanjio broj varalica (kojih nažalost ima mnogo)




Quote:
Fotograf kaže:
Molim te, čime možeš ovo obrazložiti?
Svojim očima...nije da sam išao po bolnici kao turista sa fotoaparatom te slikao...
Hiroo bolnicu sam prošao...neobično je uređena...svira opuštajuća muzika, naravno da ne svira u cijeloj bolnici...ali na dijelovima gdje su bolesnici, ima puno antialergijskog bilja, sve je uglavnom od stakla i drveta ili kombinacije, pokušavaju učiniti prostor što ugodnijim...

Kyoto bolnica (vrag me odnio ako se sjećam imena), recimo isprekidana je sa desecima japanskim vrtova, te zvuk vode je tamo praktički konstanta...iako je dobro izolirano, pa se uopće ne čuje ako ste sa druge strane prozora...

Uostalom...sjedi na avion i piči...iako očekuj spiskat brdo love...jer je brutalno skup...cijeli Japan
zoser is offline  
Odgovori s citatom