Tema: Pužarstvo
Pogledaj jedan post
Old 25.10.2005., 10:19   #47
Sumnjam da netko uzgaja kod nas u zatvorenom sistemu.Smatram da je to previse skupo i da treba vise ljudi da bi se taj posao mogao uspijesno obaviti.Na otvorenom kada padne kisa donekle spere slinu,dok u zatvorenom moras sam.Slinavu hranu ne zele jesti.
Motorni rezac se moze dobiti i jeftinije osim ako ne zelis verziju koja ide na ledja.
Takodjer i motokultivator je preskup,ja radim sa polovnim koji inace dodje novi oko 9000 kn i sve je ok.
Deratizacija je po meni puno jeftinija,neznam na koji nacin se ovdje radi,ali ako kupis otrov dodje par stotina kuna.Ja jos ne prodajem pa znam za cijene kako cujem.Volio bi znati koliko se kg uzgoji na taj nacin po povrsini,tj dali po srednjoj cijeni od 1,5 eura mozes imati toliko kg da zaradis placu i pokrijes nesto od troskova u realnom vremenu,tj prije nego lim strune itd pa moras ponovno ulagati.
Mogu samo reci da jos treba dobiti dozvolu za farmu da se dobije broj farme bez kojg nema prodaje(potvrda porijekla) a koja dodje 4000 kn.
Neke stvari iz tvog opisa se daju izvesti jeftinije,ako si spretan u samogradnji.
I na kraju za tu djelatnost trebas imati obrt ili firmu,mislim da je netko detaljno napisao na obrtnickoj komori,ako nema imam ja pa mogu poslati.
To je sto sam se sada sijetio,vjerojatno ima jos nekih sitnica...
Tengu is offline  
Odgovori s citatom