Pogledaj jedan post
Old 01.05.2016., 00:47   #41
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Ne bih baš zaljubljenost nazvao deluzijom ali morat češ priznat barem to da prilikom zaljubljenosti dolazi do sužavanja moći racionalnog prosuđivanja a samim tim mogućnost pogreške daleko se povećava.Naravno kod različitih osoba i ta moć racionalnog prosuđivanja bude više ili manje umanjena.Kod tebe vjerovatno puno manje što možebit govori nešto i o tvom karakteru.
Po meni generalno gledajući zaljubljenost i racio dva su suprutna pojma i ne idu skupa za razliku od racia i emocija općenito koji mogu ići skupa.
I zaljubljenost je emocija.
Ne znam, naravno da mi nekad prevladava racio, nekad emocije, to uopće ne sporim. Što ne znači da se drugo sasvim isključi.
Recimo na poslu se trudim emocije ostaviti po strani, jer bih pregorjela da u sve unesem emocije, ali mi to ne uspije baš svaki put i nekad me nešto slomi. Jer ne ide to tako-sad ću ovo ugasiti, a ovo ostaviti. Oba dijela su uvijek prisutna i više ili manje utječu na moje ponašanje.
Isto tako i kod zaljubljenosti. Naravno da si tada sav opijen tom ljepotom osjećaja, plutaš na dugama i miriše ti cvijeće, ali (meni) je racio i dalje tu.
Hebemu i kad se napijem znam da ne smijem takva voziti.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom