Pogledaj jedan post
Old 04.02.2017., 15:58   #1
Tko je izradio mjesec

Nedavno je izašla zanimljiva knjiga o tome da je mjesec umjetna tvorevina.

Dokazi tome u prilog:

- prividna veličina mjeseca potpuno je jednaka vel. sunca, što daje predivne pomorčine sunca.
da je iole manja stvar nebi radila, da je veća, nebi bila tako spektakularna

- omjer veličine 1/400 sunca, i 1/400 udaljenosti što je uz koincidenciju ta dva broja, još i točno okrugao decimalni broj - kao da je netko namjerno želio reći - evo ja koji sam projektirao ovo baš koristim decimalni sustav, siguran sam da ćete i vi jednog dana za par miljardi godina koristiti baš taj decimalni sustav.
No ako je ovaj svemir simulacija, onda je moguće da je ona simulacija izrađena od naših potomaka, koji možda i dalje u "našoj" roditeljskoj stvarnosti koriste decimalni sustav, a ovo je jedan od "clueova" participatorima simulacije.

Dakle nabrojimo koje su varijante o idei ko bi mogao bit kreator:

1) priroda , tj. tren. važeća teorija je sudar dvaju planetioda , od čijeg je debrisa nastao Mjesec, dok su teži slojevi ostali na Zemlji. Pri tom je izašlo da je potrebno 2 takva sudara iz razl. pravaca da bi se objasnila današnja mala brz.vrnje zemlje, što je još nevjerojatnije. Dalje, prema nađenom sastavu izotopa mjesečevog stijenja koji je jednak zemljinom, oba ta planetoida preth. milionima godina vj.stabilno zauzimali istu putanju što je još nevjerojatnije da je odjednom nastala nekakva perturbacija koja ih je sudarila . No uvjet o izotopima se pak sudara s uvjetom današnjeg nakošenja osi rotacije , koji govori da je objekt morao doći izvan staze. Uz to najstarije poznate mjesečeve stijene su starije od zemlje (4.6bil. naprema 3.5bil. god.) - tj. mjesec kao da je nastao isto kad ili i prije zemlje i od tad se nije micao iz sadašnje orbite.
Dakle tren. ne postoji model postanka koji pokriva sve izmjerene orbitalne pokazatelje mjeseca/zemlje, što znači da je vj. i sudar planetoida kriv model.
Također sve te i ostale koincidencije su po ovoj teoriji samo slučaj. Mi smo samo dobili na lotu.

2) neka druga tehnološki puno naprednija , ali biološki nama slična civ, čiji smo mi možda nekakvi rođaci, a koja je u orbiti planeta kojeg je "posijala" svojim sjemenom postavila i nekakav svemirski brod ili opservacijsku točku koju mi zovemo mjesec.
Slične ideje na sl. tragu imao je i A.Clarke, doduše ne apropo cijelog Mjeseca, nego komunikacijskog monolita ostavljenog na njegovoj površini od strane visoko razvijene civilizacije. Možda je podsvjesno bio na dobrom tragu, samo nije bio dovoljno maštovit da shvati da je cijeli mjesec u stvari clarkeov monolit?
Tome u prilog idu i seizmogrami izmjereni na mjesecu prilikom udara nekih ljudskih letjelica, koji sugeriraju da je unutrašnjost mjeseca šuplja - što je nemoguće kod prirodnih planetoida.

3) ako je čitav svijet smulacija, tj. "matrix", onda je lako kreirati takav objekt i tweakati mu parametre da u trenutku pojave ljudske rase on ima točno idealne parametre kakve mi mjerimo danas.
Tome zadnjih godina snažno ide u prilog fenomen promatrača u kvantnoj fizici (Einstein je davno protestvovao protiv ideje da mjesec ne postoji ako niko ne gleda u njega), holografska teorija proizašla iz proučavanja fizike crnih rupa te otkrića iz teorije struna da matematičke formule sadrže , kao kod nekog kompjuterskog hard-diska , ugrađene kodove za ispravljanje greški u mediju.
Neko, točnije matična civ koja rana simulaciju, je dakle mogao i namjerno postaviti stvari baš tako da se čovjek kad bude intelektualno spreman, mora zapitati kako i zašto baš sve te koincidencije?

4) sam "bog", ili neka svemoćna višedimenzionalna bića , inteligentnim dizajnom


Što vi mislite koja je teorija točna?
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 04.02.2017. at 16:21.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom