Pogledaj jedan post
Old 18.09.2017., 16:16   #40
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Zato jer nije parola ono što ti misliš da je parola. Nije isto kada pišeš parole samo iz razloga da ih pišeš (naravno da ima i takvih koji pišu parole samo da bi pljuvali po njemu, kao što ima i onih koji ignoriraju bilo koji njegov loš potez pa bacaju parole u kontra smjeru), i kada kažeš da je netko neznalica i ignorant iz tog i tog razloga (nekog učinjenog djela, izjave, poteza).
Opet ti nagađaš što ja 'mislim'? Naravno da razlikujem suvislu kritku od parole, jbt. Nego upravo ciljam na ovo što si i sam dodao u zagradi.

A moj izaz 'fejk njuz' također nije 'samo parola'. Imam mnoštvo razloga za tvrdnju da su izrazito manipulativni. Fejk njuz je samo zgodna fraza da se 'podsjeti' na činjenicu te manipulativnosti, a ne zato da se tvrdi da doslovno objavljuju izravne laži i izmišljotine k'o oni mladi Makedonci.


Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Naveo već par puta. Trump nije ništa drugo nego prilično surov kapitalista, koji će doslovno preći preko leševa za dolar više, i u njegovom svijetu postoji samo on. Uz to se pronašao modus ovladavanja medijima, a ovo što gledaš nije ništa drugo nego jedan obični reality show u kojemu Trump odigrava ulogu predsjednika, a tu je samo zato jer je shvatio što dovoljan broj birača želi ćuti da bi ga odabrali.
Dobro. A reci, koju točno funkciju u tvom scenariju igraju mainstream mediji? I drugo, smatraš li Trumpa glupim, ono doslovno low IQ? (Znači ne pitam je li 'ignorant' - nego, je li podkapacitiran u inteligenciji)


Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Trump je glumac i ništa više, i on će napraviti sve što je u njegovom moći da nejgovo poslovno carstvo ekspandira. O tome naravno, nećeš nigdje pročitati gotovo pa ništa, i prilično sam uvjeren da ono što ćeš pročitati će biti stavljeno u ladicu "fejk njuz".
Čekaj, i to si sve isto tako mislio i prije 20 godina?

Nadalje, hoćeš reći da je 'smisao' njegovog kandidiranja za predsjednika, da se 'još obogati'?


Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pa upravo zato i njegova ekipa ima problema kada treba nešto stvoriti, argumentirati, izraditi i izgraditi - vrlo dobri su u rušenju jer ti je za to potrebno doslovno dobra parola i gomila idiota koji se na zalijepe, ali jebiga, za promijeniti postojeće ili izgraditi nova, neki kurac moraš i znati. A kad dođe to toga, onda ga nema nigdje, što smo vidjeli već na nizu primjera.
Zapravo ne, nije potrebno da predsjednik ima ne znam kakvo 'ogromno znanje'. Tome služe savjetnici. Predsjednik je onaj koji 'odlučuje' o onim aspektima izvršne vlasti koja je u njegovoj domeni. Nema uopće osobitog razloga da predsjednik sam po sebi barata nekakvim 'ogromnim znanjem'. To su elitističke gluposti; pročitaj koje su 'službene kvalifikacije' za mjesto predsjednika, recimo.


Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
U čemu se vidi ili ignorancija ili neznanje ili pak zla namjera. Iz čega opet zaključujem da se Trumpu jebe za ameriku, on gleda samo svoje poslovno carstvo.
Nećemo se složiti. Nijedan bogataš koji je toliko star, ne misli 'samo na novce'. Većina ih već u to doba počne razmišljati o nekakvom 'legacy-ju'. Ti 'bogataše' gledaš kao nekakve karikature.


Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Trump nije predsjednik SAD-a na način na koji ti to misliš. Trump je gazda svojeg poslovnog carstva koji glumi predsjednika SAD-a u svojem reality showu, i mora se priznati da mu zasada vrlo dobro ide.
Jesi li tu misao igdje pročitao, ili si je posve sam smislio? Either way nije baš nešto, ali sam čisto znatiželjan...
Apemant is offline