Pogledaj jedan post
Old 07.10.2017., 01:44   #7003
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Upravo to! Zašto bi netko lagao o čovjeku o kojem bruji čitav svijet dandanas!
Nitko nije izravno podlo lagao iz zlobe.

Prvo su starozavjetni pisci složili svoja humana nadanja u lik Mesije koji će konačno doći i svima donijeti mir i duhovnost i blagostanje i slogu.

Onda su neki gnostici, židovski teolozi pomislili da je takav već obavio sve što su proroci naviješali (pribijene ruke i noge, rođen od djeve, kraljevi donosili poklone, ubrojen u zločince, arhoni ga razapeli a da nisu znali, i njega Bog uskrsnuo, sve na onome svijetu, pa su Pavao i njegova Braća Gospodnja o tome imali vizije.)

Onda je anonimus "po Marku" napisao svoje Markove konake još više koncentrirajući priče starih proroka, misleći da to nitko neće shvatiti kao povijest, nego kao midraš. Drugi to prepisali i uljepšavali i proširivali u mašti i pomoću starog zavjeta.

Pa je opet proteklo vode ispod Drinskog mosta, i preko pokvarenog telefona i tradicija, neki ljudi odjednom bukvalno počeše vjerovati da je taj lik stvarno bio u Izraelu i razapet i uskrsnuo za sve progonjene i sirotinju (lakše je tako nego se bakćat s tajanstvenim gnosticizmom).

I kada je ta sirotinja sve više počela širit tu radosnu vijest, rimski Car odlučio ih proglasit državnom religijom, porušit predivne antičke hramove i forume, i s tim materijalom, izgradi crkve i protjerat sve koji nisu na njezinoj liniji. A pronašao je i mjesto gdje j Isus umnožio krugove, Marijin zdenac, Josipovu stolariju, Isusove grobove..... da olakša hodočasnicima napajat se na izvorima vjere.

Gdje ti tu vidiš, reci mi molim te, da je netko nešto svjesno i podlo izmislio da bi ljude masno prevario s Isusom?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom