Pogledaj jedan post
Old 08.10.2017., 17:43   #1788
Quote:
samting kaže: Pogledaj post


"Vrag" je prevario upravo u toj ideji čovjeka, da misli o bilo kojem vremenu, o bilo kojem tijelu i o bilo kojem životu osim ovoga sada i ovoga ovdje. Ako govorimo o radu na sebi, onda prije svega govorimo o neodlaganju. Dok se to detaljno, savršeno jasno ne razumije krajnji domet će biti nebrojeno puno ljudi koji kontempliraju na vječnost i iskušavanje samospoznaje nebrojeno puta u drugim nebrojenim životima.
Ne znam kako si doveo u vezu rad na sebi sa NEODLAGANJEM. Neodlaganjem čega ....?

Moja ideja u ovoj prepisci je bila je da rad na sebi ne dovodi do samospoznaje. Ti kao argument kažeš da si govorio o ispunjenju. Ne znam di si govorio o ispunjenju, ali znam da si govorio o radu na sebi koji će te promjeniti tako da ćeš mrvicu učiniti svijet boljim. Koje ispunjenje sada? U mrvici? Di ćeš naći potvrdu za svoju mrvicu? Kako znaš da ti se tvoja mrvica ne priviđa? Čime te tvoja možebitno zamišljena i time nepostojeća mrvica ispunila .... i tako ....

Quote:
Kada svaki onaj dio tebe koji spoznaš da jesi bude u stanju da se relaksira, tada će relaksacija biti i tvoja datost. No dok postoji samo jedan jedini dijelić tebe koji je u problemu tvoja datost ili nužnost je negdje sasvim drugdje.
Ne razumim ništa ..... svaki dio mene koji sam spoznala da jesam se mora relaksirati i onda će mi relaksacija biti datost???? Nužnost? I neće biti drugdje ..... jer nemam problema?

Aj recimo da si u ovim konfuznim rečenicama htio reći da treba biti potpuno relaksiran i nemati problema s ničim i tako izbjeći razmišljanje o budućnosti. U tom slučaju ovo ti imam reći:

Pretpostavljam da znaš za jin jang simbol i da znaš za neosporivu istinu a to je da je PROMJENA jedino što je sigurno. Ne postoji stanje neprekidne relaksacije. To je jedan moment in time. Po I jingu svako dostignuće bilo koje kompletnosti, što uključuje i potpunu relaksaciju - je nagovještaj raspada sustava.

Je li to nešto eksperimentiraš sa tantrom možda?
__________________
Cherie is offline  
Odgovori s citatom