Pogledaj jedan post
Old 27.03.2009., 02:07   #17
Sa dolaskom u Australiju nakon 5 tjedna smo dobili drzavnu kucu trosobnu, mozete si zamisliti koliko smo bili sretni, jedino je bilo preveliko zemljiste….mjesta za najmanje jos dvije kuce.

Kuce su gradjene po dva unita zajedno ,razdvaja ih srednji zid i plot isred kuce kao i u vrtu.

Drzava nam je ponudila da kupimo svoju polovinu , ali bi nas kostalo previse sa odvajanjem title….dok se nije ispraznila kuca sa druge strane predlozio sam drzavi da moj sin kupi drugu polovicu…on je bio zarucen…i tako smo obadva kupili svako po jednu kucu…isto sa obzirom da smo prvi puta kupovali kucu dobili smo drzavnu pomoc za prvu kupnju kuce.

Jedino interes je bio 13.5 % i u par godina je dosao do 18%.
I tako moj sin je zivjeo u drugoj kuci dok nije dobio premjestaj 700km od Whyalle,
mi smo kupili od njega drugu polovicu i iznajmljivali, dvoje mladima enginjera iz Adelaida.

Ja sam cijele obadvije kuce potpuno renovirao i povecao vrijednost za 50% .
Mislili smo da cemo tamo i ostati u mirovini zivjeti, ali sudbina je bila drugacija.

Ja sam radi bolestih morao putovati 400km do Adelaida i natrag ponovo 400km. svakih 2 tjedna, i isto sam bio stavljen u mirovinu, jednu noc netko je zaspao za volanom i dosao na nasu stranu….bili smo sretni samo ostrugani po cijeloj stranici….jer sam uspio malo skrenuti iako smo vozili veoma brzo oko 120 km/h.
I onda sam odlucio da se selimo u Adelaide…jedino smo imali sina koji je matrikulirao.
On se je zaposlio u zeljezari kao naucnik i telektrotehnicar u treningu, mi smo ga smjestili u dvosobni unit i namjestili i dali mu dobar start.

I tako smo u jednom danu prodali dvije kuce/dodao sam jos i samostalnu garsonjeru, tako da je kupljeno za iznajmljivanje.

Whyalla,1988.









Moj zadnji project, sve sam napravio sam sa suprugom!

vilko
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom