Pogledaj jedan post
Old 16.02.2012., 01:36   #102
vidim da rasprava ide u svim smjerovima, a komentara ima ozbiljnih, sarkastičnih i jako zajebantskih
to što su roditelji hranili svoje dijete do neke odrasle dobi, kada se dijete već pomalo i samo može brinuti o sebi, ne bi trebali računati kao neku uslugu vlastitom djetetu
jer dužnost roditelja je da se brine o djetetu i da ga nauči da se poslije i samo može brinuti o sebi, a kasnije o svojoj obitelji, djeci, domačinstvu......
stav da treba pomoći roditeljima je vrlo pozitivan, a pogotovo ako kao odrasla osoba živiš još uvijek sa roditeljima u zajedničkom domačinstvu, radiš i zarađuješ, naravno da ćeš u tom slučaju sudjelovati u troškovima života
ili, u slučaju da imaš puno više sredstava nego ti treba, a roditelji nemaju, onda je briga za svoje zaista za pozdraviti
jednom sam čula , za mene nesuvislu priču, a jedna majka je ovako interpretira: ja sam hranila sina 23 godine, sada neka on hrani mene, a on to shvačajuči kao zajebanciju, prihvati i kaže: kada si ti mama vidjela da mlada ptica hrani staru???
i na to još doda: ma od danas, svatko svoju djecu neka hrani
znači, ja imam jedno dijete koje hranim dvadesetak godina i sada je on "dužan" hraniti nas- roditelje dvadeset godina(tj. kada završi faks i zaposli se), a što kada vrijeme prođe, a nemam više djece - tko će onda, ili neki roditelji iz toga razloga imaju "puno" djece, da ih na smjenu, još dugo godina ima tko hranit i timarit
treba shvatiti da djeca nisu naše vlasništvo, nego ih imamo "na posudbu", da ih hranimo i odgajamo, da ih naučimo da se snalaze u životu......
zato veliko oko, ovo što se danas događa u tvojem životu, shvati kao školu(životnu), jer ti to može jednoga dana dobro doći. U životu ništa nije besplatno, ni uzaludno, a jednoga dana ćeš možda biti zahvalan svome ocu što ti je dao životnu lekciju i mogučnost razmišljanja
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom