Pogledaj jedan post
Old 08.09.2006., 23:39   #19
Quote:
Vojky kaže:


I ja sam protiv besplatnog rada, ali je činjenica da je i u svijetu uobičajeno, posebno volonterski staž u vrhunskim bolnicama i odvjetničkim uredima odmah kasnije jamči odlično plaćen posao.

No, doprinosi za volontera su za svaku javnu ustanovu kikirki, razine par računa za mobitel, tako da je traženje da se plati staž ne samo protuzakonito nego i čisto zajebavanje od strane ravnatelja. Koji možda i uzima lovu u džep, jer je u biti ne može ubaciti u sustav. Ja bih osobno nakon potpisivanja takvog ugovora - jednostavno ne plaćao za doprinose - ustanova bi ih jednostavno morala platiti. I još bih ravnatelja prijavio upravnom nadzoru Ministarstva, ako se ide buniti. Nije jedini na svijetu koji taj posao može raditi.

Ljude se na poslu općenito gazi koliko dopuste da ih se gazi. Pa tako i volontere.
ovo je hrvatska i tesko je ocekivat da ces dobit posao nakon volontiranja, a pogotovo ne odlicno placen!
na stranu sto postoji zakon koji je definirao taj odnos poslodavac-volonter, meni je iskreno gnjusno da postoji odredjeni broj tzv volonterskih mjesta u pojedinim ustanovama i iz godine u godinu se uzimaju samo volonteri-pripravnici iako je vise nego ocito da je potreban radnik tog profila i tada mladi ljudi besplatno rintaju, jer bas ko sto si reko, doprinosi su kikiriki (ak se ne varam, prijava je na minimalac) i ocito je drzavi jeftinije "zaposlit" svake godine novog volontera nego otvorit novo radno mjesto...(al to je valjda druga prica)

s druge strane, nema smisla da se npr.socijalni radnik godinu dana besplatno bavi fotokopiranjem (u fotokopiraoni bi za taj rad dobio/la barem 2000kn), polozi strucni ispit, a jednom nakon sto godina kad izadje neki natjecaj, posao dobi netko tko je (ne)strucan po nekim drugim karakteristikama...

iance, kada bi taj volonterski pripravnicki vrijedio za sve unutar neke struke, onda bi to imalo smisla, al dok nije, onda je ono pitanje iz prvog posta uzasno tuzno i smanjuje vrijednost pravog volonterskog rada...
Monstera is offline  
Odgovori s citatom