Pogledaj jedan post
Old 06.12.2007., 22:17   #12
Quote:
chateauxdeif kaže: Pogledaj post
a to je to kaj misliš zakaj su sirevi tak skupi
imaš i jadnostavniji način.
onako kako se proba da li je dječje mlijeko u bočici prave topline, a to znači kapneš malo mlijeka na unutarnji dio podlaktice i ako ne osjetiš da si kapnula, mlijeko je upravo kakovo treba biti. s malom žličicom uzmeš nakon nekog vremena i probaš. možeš i sa običnim toplomjerom, jer je to samo 37 stupnjeva. ne mora biti u milimetar točno. mala odstupanja su dozvoljena.
čak kažu od 35 -38 je u redu.
ne smije prijeći 40 jer onda sirilo ne djeluje. zato ti je najbolje 37 pa imaš i + i - u slučaju da "sfulaš".
kad imaš tu temperaturu mlijeka prekineš grijanje. isključiš plin ili makneš sa strujne ploče.
ako si vjernik još se i Bogu preporučiš jer nikad ne znaš kako će ispasti pa njegova pomoć dobro dođe. ja jesam pa mi to nije strano. ovdje na selu prekriže i kolač kad ga stave peći, pa zašto ne bi onda sir.

dodaš sirilo i dalje kako ide po receptu
javi rezultate
O.K.!
Hvala puno za objašnjenje!Nije mi strano to isprobavanje topline mlijeka na unut.strani podl.! To sam bar ispraksirala!

A sir ću najvjerojatnije praviti poslije Nove,pa javim!

Nego,ja sam mislila praviti ovaj tvrdi ovčiji,samo su mi rekli da sada ovce nemaju mlijeka! Što bi to trebalo značiti?
Mammi is offline  
Odgovori s citatom