Pogledaj jedan post
Old 02.04.2010., 14:02   #5
Quote:
Cura_22 kaže: Pogledaj post
Ma svaka solucija mobilnog interneta je preskupa....ja imam net na mobu kad sam vani, a susjedov kad sam kući..
Ne slazem se s ovom izjavom cijenjenog forumasa s nickom Cura22.
Nigdje nema nikakvih podataka, pa neznam na temelju cega takve nepotrebne izjave.

Kao prvo:
Ako se ORDY spajao preko Carneta (znaci clan si akademske zajednice, pretpostavljam da ucenik ili student) i ako koristi Vipnet ,onda imas pravo na koristenje VipmeCarnet usluge. Znaci,stedis 50%

Vidi dokaz:
http://www.vipnet.hr/vipme-carnet#panel_2

Kao drugo:
Ako ORDYu nije problem promijeniti operatera,i potpisati ugovor (koje se moze prekinut ,kad netreba uslugu) onda moze koristiti jos povoljniju uslugu, tj od Tmobile ima Stick2Carnet
Evo dokaz
http://www.t-mobile.hr/stick2carnet/index.htm

Paket od 50kuna vrijedi za prijenos podataka od 1GB, 100 kuna za 6GB i 10GB za 150 kuna.


Znaci, osoba poput ORDYa mjesecno placa recimo 50 kuna = 1GB.
*istina ima jos tu nedorecenih stvari, ali figurativno cemo stovise pojednostaviti da bi cak i CURA22 mogao shvatiti*

Dok osoba poput CURA22 (tj krade od susjeda) mora mjesecno platiti 79 kuna za ADSL prikljucak + 20 kuna samo za start paket od 1GB.

Znaci 50 kuna za broadband 1gb ili 100 kuna za zicni ADSL od 1gb .

S time da nisam rekao kako je mobilni internet mobilan i radi po cijeloj Hrvatskoj (na samo na susjedovom vrtu ili u obiteljskoj kuci). Onda bi CURA22 mogao reci, kako je mobilni internet prespor, ali mu nabijam na facu izjavu kako je mobilni internet dovoljno brz za vecinu radnji na netu, osim gledanja videa u vecim rezolucijama. U ZGu i drugim gradovima koji su pokriveni 3G signalom ni to nije problem, osobno sam testirao Tmobile na 1.8Mbit. S time da bih mu nabio na facu jos to, kako za fiksni ADSL prikljucak najcesce trebas placati i telefonsku pretplatu.

------------

Stoga da rezimiramo za nepoucene ljude poput CURA22:
Mobilni internet zna biti bolji i jeftiniji odredjenom krugu ljudi,koji imaju znanja sto se treba i kako to ostvariti.

Hvala i pozz

Zadnje uređivanje klinsider : 02.04.2010. at 14:08.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom Received Warning