Pogledaj jedan post
Old 16.04.2010., 02:47   #20
Quote:
łvek kaže: Pogledaj post
A kakve se to HVO armade Maglaj imao bojati?

Prijatelju, nije HVO bio prijetnja za Maglaj, HVO-u je glavni zadatak u tome razdoblju bio odoliti napadima Muslimanskih i srpskih snaga.
...
E sad ga ti stvarno pretjera!
Ivek, ja razumijem da ti imas svoje vidjenje situacije, ja imam neko svoje, svak drugi svoje ali , daj da budemo realni.
Sad u ovome tvome textu, ima mnogo nekih nelogicnosti, ispada da su eto citiram te: "...ono što većina Hrvata ne može oprostiti Bošnjacima je to da su morali tražiti suradnju od je*enih četnika kako bi dobili opremu i kako bi preživjeli napade u okruženju. ..."
- Ako sam dobro razumio, u ovome textu tvome ispada da su Bosnjaci ti koji su trazili pomoc od Srba!?
Ja znam da su Srbi i Hrvati sklopili sporazum negdje juna 1993. godine o saradnji. Da su zajednickim snagama drzali u okruzenju cijelo podrucje Maglaja ,Tesnja i Usore. To je bila zona odgovornosti tadasnje Operativne grupe 7-jug, Armije BiH.
I nepobitna je cinjenica da su se Hrvati na tome podrucju odrzali tada samo zahvaljujucio tim Srbima! Pa, Srbi su u jednom momentu imali preko dvije hiljade(!) ljudi na teritoriji pod kontrolom HVO-a, da ne govorim o silnoj tehnici, tenkovima i ostalim materijalno-tehnickim sredstvima.
Samo zahvaljujuci srpskoj ispomoci, Hrvati su zaustavili nadiranje snaga armije BiH prem selu Papratnica iz pravca Zenice odkle se odvijao glavni napad prema enklavi Zeoce.
Drugo, zahvaljujuci srpskim snagama sa Ozrena, pjesadiji a posebice artiljeriji, zaustavljen je prodor muslimana na pravcu Debelo Brdo-Vrbica-Viniste, pravac od Zavidovica.To je linija koju su umalo zauzeli Muslimani ali, kao sto rekoh, da ne bi Srba...
A sta je sa pontonskim mostom izmedju Bocinje i tamo Globarice, odkuda to?
Znaci, jos jednom ponavljam, Hrvati sa toga podrucja neka samo zahvale Srbima, ponajvise Ozrencima s kojima su uzgred receno, imali itekakve okrsaje u jesen 1992 godine, neka njima zahvale sto su i sada u Zepcu i okolici!

Tako da Ivek, te tvoje konstatacije padaju u vodu.
Pazi samo ovaj dio tvoga texta: "... nije HVO bio prijetnja za Maglaj, HVO-u je glavni zadatak u tome razdoblju bio odoliti napadima Muslimanskih i srpskih snaga...." - ja ne znam jesi li ti bio ozbiljan kada si ovo pisao?

Ispada sad da su se muslimani i Srbi zajednicki borili protiv vas iz HVO-a, odakle to majke ti? Mogli ste vi kao i Hrvati iz Usore i iz Tuzlanskog regiona da se ne sukobljavate sa muslimanima. Mislim da je u tom momentu najmanje na tom podrucju Maglaja, Zepca i Zavidovica, da je taj sukob ponajmanje odgovaro muslimanima! Jer, oni su vec bili itekako iscrpljeni u sukobima sa Srbima pogotovo Maglajlije i Tesnjaci, zasto bi onda oni da otvaraju jos jedan front protiv sebe samih!? Ako je tvoje misljenje i konstatacija da su Muslimani krivi za taj sukob na tom podrucju, ispada da su onda Muslimani htjeli da izvrse neko kolektivno samoubistvo! Kao da su sami sebi bili zabili noz u ledja!
Mislim, nema logike to.....

Zadnje uređivanje rezon@tor : 19.04.2010. at 09:02. Reason: citat skraćen
udbaguy is offline