Pogledaj jedan post
Old 26.04.2009., 22:57   #20
Ja sam nedavno pokrenila temu "Priprema za školu" ali nije baš se održala.Bilo bi ljepo da roditelji budučih školaraca imaju svoju temu, pogotovo kad oni postanu školarci.
Uglavnom mene je iznenadilo koliko neki roditelji pripremaju djete za testiranje jer mi to nema logike.Ja sam testiranje doživljavala kao nešto gdje će se vidjeti da li je dijete spremno za školu a ovako mi to ispadne kao "namještanje".Koliko je meni poznato bitno je da li je dijete spremno za školu fizičkog aspekta,socijalnog i emotivnog a neko mi se čini da svi nabrajaju što njihovo djete zna u stilu intelektualnog znanja.
Nama je krajem petog mjeseca testiranje.
Moje dijete (Petar) je veoma nestašno i razigrano djete,koje dosta toga zna ali ponekad se zapitam da li je spreman za školu u pogledu obveza koje će imati,koncentracije koja je potreban.Imamo jako dobre tete u vrtiću koje s djecom dosta rade a i ja sam trenutno na porodiljnom pa imam dosta vremena da mu se posvetim.Teta u vrtiću nam je skrenila da bi bilo dobro da dijte shvača glasovnu analizu i sintezu kao preduvjet za čitanje i na tome smo radili jer mi je to bilo špansko selo.Sad smo za to tata mata.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom