Pogledaj jedan post
Old 15.02.2011., 15:28   #64
Quote:
rembrandt kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je zakonom dopušteno snimanje službenika tipa državne službe npr.poreznog službenika,službenice na šalteru u zdravstvu,bankovnih službenika,trgovaca na blagajnama i slično...mislim,dok su na svom radnom mjestu?
Naime,palo mi je na pamet da bi dosta korisno u suzbijanju sporosti birokracije moglo biti snimanje službenika prilikom odnosa sa strankom.Puno puta mi se nažalost desila situacija da se službenik koji bi trebao biti na usluzi građanstvu i raditi svoj posao,ponaša na tom istom poslu bahato i bezobrazno i nimalo profesionalno upravo zato jer ne postoji(ili je jako kompliciran i teško dokaziv) mehanizam za svrsishodnu kritiku ili sankcioniranje takvog ponašanja.
Zato sam mislio da bi dosta pozitvno djelovalo to da se stranka jednostavno snima prilikom posjete recimo... katastru ili slično.
Naime,posljednje što mi se desilo neki dan je bila situacija da je ženska na šalteru za izdavanje dokumenata dobrih 45 minuta sjedila za drugim stolom i nešto piskarala dok je nas nekoliko čekalo u redu...Mislim da se slično ne bi događalo kada bi smio uzeti mobitel i snimiti takvu osobu i njezin odgovor i staviti to na youtube ili predočiti njezinoj nadležnoj službi...
Zbog toga me zanima da li je ta i takva aktivnost zakonom utvrđena i dopuštena...

Unaprijed hvala!
Vidiš, ja sam danas bila na jednom šalteru SPREMNA za to. Al bila je druga službenica a ne ona na koju sam "pikirala".

Treba jednaput krenuti...na na jutube..ha ha
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom