Pogledaj jedan post
Old 13.02.2013., 17:44   #68
Ne-placeni prekovremeni i bez slobodnih dana!?

Pozdrav svim forumasima! Ja danas imam jedno pitanje za vas za koje sam i googlao i raspitao se okolo ali eto nikad dosta misljenja!

Situacija je sljedeca, zena koju znam radi vec 10 godina u jednoj Pekari u mojem gradu, ako je potrebno cu imenovat koji grad, ma cak i pekaru ali za sada ne treba...

Do sada je vecina toga bila u redu, radi se o tome kako dugo tamo zene rade. Znaci to je privatnik, moze radit sta hoce, ali cekaj malo, moraju postojat i neki zakoni i ljudi koji ce ih provoditi, pa zasto placam toliko porez onda!?

Do sada su radili oko desetak dana bez slobodnog dana, znaci po 56 sati na tjedan. BEZ placenih prekovremenih niti extra slobodnih dana onda. Znaci nista! Placa uvijek ista! Do sad je sve bilo u redu ali eto u zadnjih 3 tjedna jos uvijek rade bez slobodnog, jednostavno dok netko ne pukne ili padne u nesvijest ili neznam sta se treba dogodit da se taj sef opameti.

Sta se tu moze poduzet? Pravno mislim? Isto jos jedna stvar, normalno radi se do 10 navecer popodnevna smjena, a radnice znaju ostat i do 11. Skoro svaku vecer, isto nista extra placeno niti prekovremeno!

CUli smo sad da ce od 1.4 biti uvedene fixalne blagajne, te ce svaki racun morati bit izdan do 10 navecer niti minute kasnije i isto tako ce kao drzava gledati dal te radnice rade po 42 sata na tjedan sa slobodnima preko tih racuna di ce naravno biti njihovo ime kada ih budu kucale....

Razumijete? Dali da cekaju taj 1.4 i mislite li da ce onda morati biti tako, biti bolje? Ili? Sta vi mislite ima li tu neke pomoci... Hvala vam unaprijed, tko god pokusa malo pomoci )))
indeed is offline  
Odgovori s citatom