Pogledaj jedan post
Old 05.04.2013., 21:07   #42
evo mene nakon nepuna tri tjedna s nalazima

dakle ANA mi je blago pozitivan (btw na nalazu mi baš piše ANA ne ANCA, ali pretpostavljam da je to jedna te ista stvar.)
Antinuklearna antitijela (ANA)

slabo pozitivna zrnasta fluorescencija
(1:160) a referentna vrijednost bi bila 1:100


to može značiti da je početak nekih reumatskih oboljenja, što ne bi bilo čudno budući da imam problema sa kralježnicom. ali isto tako i ne mora značiti jer ovako blago povišenje kao što ja imam može teoretki imati i 5% "zdravih" osoba (tu informaciju o 5% sam našla negdje na netu)

uglavnom, jako sam hepi jer je vrlo lako moguće da smo nakon 2 godine idiopatske dijagnoze ipak našli u čemu je problem. - (samo da napomenem, meni nikad nije reuma dijagnosticirana, nego skolioza sa početnim osteoartritisom - upale nisu spominjane ) vjerojatno ću kod slijedećeg transfera dobiti kortikosteroid koji bi trebao smiriti ta antitijela.

tako da je moj savjet svim ženama koje imaju neke probleme s kralježnicom i idiopatsku dijagnozu da traže imuno pretrage, jer većina mpo-vaca to i ne traži tako često.
ja sam imala i sreće što je ovo kod mene skuženo relativno brzo (2 IUI i 1 IVF - SET)
__________________
10...9...8...7...
lili-anne is offline  
Odgovori s citatom