Pogledaj jedan post
Old 25.03.2017., 17:56   #26
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Sve zivo je isprevadjano na engleski odavno, sasvim dovoljno dobro. Osim toga hrpa ljudi razumije sanskrt. Imas i u Zg relativno kvalitetnu indologiju gdje je studiraje sanskrta centralna aktivnost.

Blavacka sere kvake koje imaju slabo veze sa vedama, prodaje neku svoju pricu i tumacenja kakvih nigdje u izvornicima nema. Tipicni okultisticki romantizirajuci muljator.

Pa slažem se sa tim da je madam namjerno iskrivila masu toga u svrhu političko-socijalnih normi tog vremena.

Briješ da su teozofi, opčenito, manipulatori vedizma? Ipak je ona imala jak utjecaj na razvoj okultizma masonerije, krajcera, OTO-a, naci - mistističnih društava, pa da kažem i darwinizma i tadašnje znanosti opčenito...

Imaš kakve linkove, knjige na prevode Veda na ENG il HR?

Da malo sere znam, ali opet imala je ona vrlo iscrpna svjedočanstva i razumijevanje veda. Makar je, po meni previše toga orijentirala prema političko-socijalnim prilikama njemačke, odnosno europe. Pročitah večinu teozofijskih knjiga i ima tu vrlo kompetetnih misli i ideja.
Koliko ja to, u nedostatku razumijevanja veda mogu razumijeti.

Daj neke linkove na prevode veda, opčenito ENG ili HR.

Ima li po tvom tumačenju, nekih relevantnih vedskih zajednica u HR, Zagreb? Koje njeguju neko od izvornih vedskih znanja?
Horz is offline  
Odgovori s citatom