Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 15:49   #70
Quote:
lunarni kaže: Pogledaj post
Koji je to racku "normalno"? Pojasni malo...
Kao sto znas, definicija "normalnog" zavisi od same osobe koja govori o tome. Ono sto je za mene normalno, ne mora biti za tebe normalno. Tako da napisanu rec uvek trebas posmatrati u svetlu svojih poimanja normalnog, a ne prosudjivati da li je u redu ono sto je nekome drugome normalno.

Posto si me, iako pomalo neprimernim recnikom pitao, dacu ti odgovor sta je za mene normalno u kontekstu toga sto sam napisala. Rec je bila o ljudima koji nisu u stanju da vladaju svojim emocijama. Kada se na primer, neka histerusa pocne derati na sred ulice na svog partnera ili na decu, to za mene nije normalno, jer ti ljudi ne vladaju svojim emocijama. Mogu ti navesti jos jedan primer, emotivca, kada nesto nekoj osobi nije po volji, pa pocne plakati zato sto joj druga osoba daje kontru, nece da joj ispuni zelju, i slicno. Dozivela sam i takve, srecom nepoznate osobe pored mene u podzemnoj. Cula sam kako je devojka pocela plakati, jer je decko nije hteo odvesti u neki restoran, a ona se toliko radovala tome. Meni to nije normalno ponasanje, pogotovo ne na ulici, ona njega ucenjuje da svi vide i stavlja ga u nemogucu situaciju. Da li razumes sada sta sam sa time mislila?
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom